Policjant uratował życie turyście

25 sierpnia 2014r. | Drukuj

Słupski policjant dzięki szybkiej reakcji uratował życie turyście z Warszawy. Mężczyzna użądlony przez pszczoły stracił przytomność i doznał wstrząsu anafilaktycznego. Świadkowie zdarzenia wezwali karetkę pogotowia omyłkowo podając błędne miejsce zdarzenia.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Przypadkowo przejeżdżający tamtędy mł.asp. Marcin Trzaskuś z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku ułożył mężczyznę w pozycji bezpiecznej, nadzorował czynności życiowe i sprawnie sprowadził na miejsce ratowników medycznych. Wdzięczny za uratowanie życia turysta złożył podziękowania na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

Zdarzenie miało miejsce 2 sierpnia br. w miejscowości Machowino. Dwa samochody otarły się lusterkami i kiedy kierowcy zatrzymali się i wysiedli z aut, jednego z nich użądliła pszczoła. Mężczyzna doznał wstrząsu anafilaktycznego i stracił przytomność. Świadkowie zdarzenia wezwali pogotowie. Stan mężczyzny pogarszał się.

Nieprzytomnemu mężczyźnie pomógł policjant ruchu drogowego, który wracając z innego zdarzenia zwrócił uwagę na zbiegowisko osób. mł.asp. Marcin Trzaskuś natychmiast zajął się nieprzytomnym mężczyzną i udzielił mu pierwszej pomocy. Ustalił także, że pogotowiu ratunkowemu podano błędny adres zdarzenia, wobec czego mimo upływu długiego czasu służby medyczne nie mogły dotrzeć na miejsce.

Szybka i właściwa reakcja policjanta umożliwiła dojazd pogotowia i uratowała mężczyźnie życie. Pan Mariusz dodaje, iż według lekarzy każda kolejna minuta bez fachowej pomocy mogła zakończyć się tragicznie. Z wdzięczności za działanie mł.asp. Marcina Trzaskusia, mieszkaniec Warszawy przysłał do Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku podziękowania. Sam funkcjonariusz nie widzi w tym nic nadzwyczajnego.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz