Cenne zwycięstwo Pogoni

13 stycznia 2011r. | Drukuj

Ternaeben Pogoń Lębork odniosła cenne zwycięstwo w wyjazdowym meczu z ZKS Drzonków. Spotkanie to zakończyło się rezultatem 3:1 i pozwoliło awansować lęborczanom o jedną pozycję w ligowej tabeli kosztem wczorajszych rywali spod Zielonej Góry. Aktualnie podopieczni grającego trenera Marka Prądzyńskiego zajmują 6. miejsce tracąc cztery punkty do będących przed nimi zespołów z Ostródy i Rzeszowa.

Pierwszy pojedynek wczorajszego meczu stoczył trener Pogoni z najlepszym zawodnikiem miejscowych Lei Yi. Podczas meczu inaugurującego sezon rozgrywanego w Lęborku Prądzyński przegrał z Lei Yi 2:3 prowadząc po trzech setach 2:1. Tym razem spotkanie pomiędzy tymi dwoma zawodnikami było jednostronnym widowiskiem. Reprezentant gospodarzy wygrał w poszczególnych setach: 11:9, 11:8, 11:8 i ostatecznie triumfował bez straty seta.

Fot. Sławomir Łukaszuk / Patryk Chojnowski dwukrotnie pokonał zawodników z Drzonkowa

W drugim meczu przy stole pojawili się ze strony gospodarzy Daniel Bąk i gości Patryk Chojnowski. Mecz ten okazał się najbardziej wyrównanym w całym wczorajszym spotkaniu. Chojnowski przegrywał już 2:1 ustępując rywalowi dwukrotnie „na przewagi”, jednak czwarta i piąta odsłona należała bezapelacyjnie do niego. Wygrał kolejno do 7 i do 6 by ostatecznie triumfować w meczu 3:2.

Trzeci pojedynek, to starcie Jacka Nowokuńskiego, który nie dał rady Li Bochao i  Ternaeben Pogoń Lębork tym samym wyszła po raz pierwszy na prowadzenie w meczu, którego jak się później okazało nie oddała do samego końca. Kropkę nad „i” postawił Chojnowski zwyciężając gładko Lei Yi. Wyrównana walka miała miejsce w ostatnim secie, w którym reprezentant Polski grający w barwach lęborskiego klubu wygrał 15:13. We wcześniejszych partiach zwyciężał do 6 i 9.

Ternaeben Pogoń Lębork zwyciężając ZKS Drzonków zrewanżowała się temu klubowi za porażkę z pierwszej kolejki Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego. Wówczas lęborczanie niespodziewanie przegrali przed własną publicznością 2:3, a szczególnie dużo krwi napsuł naszym zawodnikom wspominany już Lei Yi. Dzięki zwycięstwu podopieczni trenera Marka Prądzyńskiego spokojnie będą mogli przygotowywać się do kolejnego spotkania, które w przyszły wtorek (18. stycznia) rozegrają we własnej hali z akademikami z Rzeszowa.


Opublikowano w: LęborkRekreacja i sport
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Sławomir Łukaszuk pisze:

    Jeśli już używacie Państwo moje zdjęcia bez mojej wiedzy i zgody to chociaż proszę o poprawne ich podpisywanie. fot. Sławomir Łukaszuk

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze