Umowa marszałków ze Służbą Więzienną. Skazani będą pracować dla województwa

22 sierpnia 2014r. | Drukuj

Marszałkowie Mieczysław Struk i Hanna Zych-Cisoń podpiszą z ppłk Radosławem Chmielewskim, dyrektorem Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Gdańsku, porozumienie dotyczące nieodpłatnego zatrudnienia skazanych przy pracach publicznych na rzecz podmiotów leczniczych podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. Umowa zostanie podpisana 25 sierpnia.

fot. sw.gov.pl

fot. sw.gov.pl

Trwający od 2012 roku proces przekształceń podległych Województwu Pomorskiemu podmiotów leczniczych zaowocował utworzeniem 10 spółek prawa handlowego
i uzyskaniem dotacji z tytułu realizacji ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej na poziomie 72 milionów złotych. Jednocześnie Województwo Pomorskie przejęło 104 miliony złotych zobowiązań przekształcanych podmiotów.

Zmiana formy organizacyjnej podmiotów leczniczych na spółki z ograniczoną odpowiedzialnością skutkowała niestety pozbawieniem ich charakteru organu administracji publicznej w rozumieniu art. 5 § 2 pkt 3 kodeksu postępowania administracyjnego, co z kolei skutkowało brakiem możliwości nieodpłatnego zatrudnienia skazanych przy pracach publicznych na rzecz tych podmiotów.

W celu utrzymania możliwości świadczenia prac pomocniczych i porządkowych na rzecz Województwa Pomorskiego – podmiotów leczniczych, dla których Województwo Pomorskie jest podmiotem tworzącym lub większościowym udziałowcem – podjęto rozmowy z Okręgową Służbą Więziennictwa w Gdańsku. W ich wyniku wypracowano porozumienie, które umożliwi zawieranie kolejnych porozumień bezpośrednio przez jednostki penitencjarne oraz poszczególne podmioty lecznicze.

W przekształconych podmiotach skazani wykonują prace pomocnicze i porządkowe.  Jest to grupa, w zależności wielkości podmiotu, od kilku do kilkudziesięciu osób w sumie około 200 skazanych w 10 podmiotach.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze