Lanie wody w Experymencie

22 sierpnia 2014r. | Drukuj

W Experymencie padną w ten weekend odpowiedzi na bardzo ważne pytania. Dlaczego statki nie toną, dlaczego widzimy wodę w postaci wody i co wspólnego ma nurkowanie z ciśnieniem. Ale jest gwarancja, że padną na nie odpowiedzi. 

mat. prasowe

mat. prasowe

– Okres wakacyjny nieodzownie łączy się z tematem wody – wiele z nas nad wodą właśnie spędza czas wolny od szkoły i pracy. Chcąc zgłębić charakter tego żywiołu od strony naukowej W EXPERYMENCIE w zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy warsztaty o Bałtyku, a już w najbliższy weekend zapraszamy do postawienia kroku dalej. W rodzinnych zespołach odkrywców będziemy eksplorować właściwości fizyczne i chemiczne wody, przeprowadzać eksperymenty i wyciągać naukowe wnioski. Zapraszamy na nie wszystkich ciekawskich – zarówno tych małych jak i dorosłych – mówi Barbara Betlejewska z Centrum Nauki EXPERYMENT.

W sobotę i niedzielę, podczas warsztatów, których wspólnym mianownikiem jest woda, sztab ekspertów składający się z rodzica i dziecka, rozgryzie chemiczne i fizyczne właściwości wody.

Podczas zajęć goście zbudują własne lupy wodne, stworzą chemiczne wodorosty i przeprowadzą szereg eksperymentów, w tym: poznają budowę kropli wody, dzięki biurkowym nartnikom i plastelinie przetestują napięcie powierzchniowe, a przy pomocy nurka Kartezjusza zaobserwują działanie praw Archimedesa i Pascala.

Udział w warsztatach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia dostępne będą w ramach biletu wstępu na wystawę.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze