Lanie wody w Experymencie

22 sierpnia 2014r. | Drukuj

W Experymencie padną w ten weekend odpowiedzi na bardzo ważne pytania. Dlaczego statki nie toną, dlaczego widzimy wodę w postaci wody i co wspólnego ma nurkowanie z ciśnieniem. Ale jest gwarancja, że padną na nie odpowiedzi. 

mat. prasowe

mat. prasowe

– Okres wakacyjny nieodzownie łączy się z tematem wody – wiele z nas nad wodą właśnie spędza czas wolny od szkoły i pracy. Chcąc zgłębić charakter tego żywiołu od strony naukowej W EXPERYMENCIE w zeszłym tygodniu zorganizowaliśmy warsztaty o Bałtyku, a już w najbliższy weekend zapraszamy do postawienia kroku dalej. W rodzinnych zespołach odkrywców będziemy eksplorować właściwości fizyczne i chemiczne wody, przeprowadzać eksperymenty i wyciągać naukowe wnioski. Zapraszamy na nie wszystkich ciekawskich – zarówno tych małych jak i dorosłych – mówi Barbara Betlejewska z Centrum Nauki EXPERYMENT.

W sobotę i niedzielę, podczas warsztatów, których wspólnym mianownikiem jest woda, sztab ekspertów składający się z rodzica i dziecka, rozgryzie chemiczne i fizyczne właściwości wody.

Podczas zajęć goście zbudują własne lupy wodne, stworzą chemiczne wodorosty i przeprowadzą szereg eksperymentów, w tym: poznają budowę kropli wody, dzięki biurkowym nartnikom i plastelinie przetestują napięcie powierzchniowe, a przy pomocy nurka Kartezjusza zaobserwują działanie praw Archimedesa i Pascala.

Udział w warsztatach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji, ale liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia dostępne będą w ramach biletu wstępu na wystawę.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz