Koniec marzeń o drogach ekspresowych?

27 stycznia 2011r. | Drukuj

Nie pomogły interwencje samorządów. Ministerstwo Infrastruktury odłożyło budowę drogi S7 oraz Trasy Kaszubskiej do 2013 r. – obie inwestycje trafiły na listę rezerwową. Obwodnica Metropolitalna w najbliższych latach w ogóle nie będzie budowana.

fot. GDDKiA

Rząd zmniejszył o 16 mld złotych wydatki na inwestycje drogowe. Tym samym trzeba zrezygnować z  budowy kilkunastu kluczowych odcinków dróg w całej Polsce. W województwie pomorskim najbardziej zagrożona jest budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku od Koszwał do Kazimierzowa pod Elblągiem. Koszt 40-kilometrowej drogi to niemal 3,6 mld zł. Trafiła ona na listę rezerwową, która zakłada budowę dróg w chwili, gdy pojawią się w budżecie dodatkowe środki. Czyli na pewno nie prędzej niż w 2013 r. Na tej samej liście inwestycji rezerwowych znalazła się Trasa Kaszubska. Wydaje się, że całkowicie przepadł projekt  Obwodnicy Metropolitalnej planowanej na lata 2014-2016. – Trasa Kaszubska jeszcze nie przepadła. W przyszłym roku zaplanowano weryfikację listy rezerwowej, więc jest szansa, że uda się przyspieszyć tę inwestycję – powiedział w Słupsku Zbigniew Konwiński, poseł PO.

W Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 w naszym regionie na tzw. liście nr 1 znalazły się: droga Gdańsk (S6, w. Południowy) – Koszwały (DK nr 7, Koszwały), rozbudowa węzła Obwodnicy Trójmiasta (DK S6) z ul. Kartuską (DK 7) w Gdańsku – wezęł Karczemki oraz budowa mostu przez rzekę Wisłę koło Kwidzyna wraz z dojazdami w ciągu DK nr 90. Na liście nr 2 – rezerwowej – są: budowa drogi S6 – Obwodnica Słupska – Obwodnica Trójmiasta (Trasa Kaszubska) i budowa drogi S7 – Koszwały – Kazimierzowi. Dopiero na na tzw. liście nr 3 (realizacja przewidywana jest po roku 2013) znalazła się budowa Obwodnicy Metropolitalnej.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz