5 mln złotych za odejście burmistrza Ustki?

13 sierpnia 2014r. | Drukuj

Jerzy Malek, biznesmen z Ustki i jednocześnie jeden z najbogatszych Polaków zaproponował władzom miasta 5 mln złotych darowizny w zamian za deklarację burmistrza, że nie weźmie już udziału w wyborach samorządowych.

ustka.pl

ustka.pl

Malek pojawił się na nadzwyczajnej sesji, na której radni podejmowali decyzję o emisji obligacji z przeznaczeniem na spłatę długu wobec biznesmena. Spłatę zobowiązania wymusił na władzach miasta wyrok sądu. Malek w 2007 roku kupił przy ulicy Wczasowej w Ustce działki za 6,5 mln zł. Po czasie okazało się jednak, że zapisy w planie przestrzennym nie pozwalają mu na budowę obiektów, a dodatkowo część działek od strony morza musi być ogólnodostępna. Biznesmen skierował więc sprawę do sądu. W dwóch procesach przegrał, ale złożył kasację i ostatecznie Wojewódzki Sąd Apelacyjny w Gdańsku przyznał mu rację. Nakazał zwrot działek, a miastu zwrot pieniędzy za grunty. Łącznie z odsetkami to 11,5 mln zł.

Na sesji Malek wytykał urzędnikom i radnym ich niekompetencję. Według niego to błędy władz doprowadziły do sytuacji w której miasto musi zwracać mu pieniądze. Jeśli Jan Olech zadeklaruje, że nie weźmie już udziału w wyborach samorządowych, to przekażę miastu 5 mln zł darowizny – mówił biznesmen. Zapowiedział również, że ponownie wykupi od miasta działki przy ul. Wczasowej.

Jan Olech nie potraktował poważnie słów Malka. Powiedział, że uwierzy, gdy deklarację zobaczy na piśmie.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze