Gdynia gospodarzem zawodów Ironman 70.3 w 2015 roku!

11 sierpnia 2014r. | Drukuj

Po sukcesie prestiżowej serii Red Bull Air Race 2014 przyszła pora na ogłoszenie kolejnego wielkiego przedsięwzięcia sportowego, które odbędzie się w Gdyni. Ironman 70.3, czyli słynny Half-Ironman, to zawody triathlonowe znane na całym świecie. Gdyńska edycja odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia 2015 roku.

Start zawodów Ironman 70.3 w Busselton, Zachodnia Australia / Wieslaw Bar Wikimedia

Start zawodów Ironman 70.3 w Busselton, Zachodnia Australia / Wieslaw Bar Wikimedia

Mam zaszczyt poinformować, że w 2015 roku Gdynia będzie gościła zawody triathlonowe Ironman 70.3 – taka deklaracja padła z ust Andrew Messica, dyrektora Ironman Triathlon Corporation podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w hali Gdynia Arena. Oznacza to, że  nasze miasto  dołączyło do grona najważniejszych miast światowego triathlonu.

Ironman Triathlon Corporation jest najdłużej działającą firmą na świecie, zajmującą się organizacją tego typu zawody. Logiem Ironman sygnowane są imprezy o światowej randze, najwyższej jakości i gwarantujące doskonałą organizację.

Dotychczas najbliższe starty Ironman 70.3 odbywały się w St. Pölten koło Wiednia i Wiesbaden/Rheingau-Taunus-Kreis w Niemczech. Najbardziej znane zawody na dystansie Full Ironman – Ironman World Championship – odbywają się na Hawajach i stanowią najważniejsze wydarzenie triathlonowe na globie. Teraz logo Ironman zawita do Gdyni, a wraz z nim – elita światowego triathlonu.

– Oficjalne zawody triathlonowe pod szyldem Ironman 70.3 nigdy jeszcze nie odbywały się w Polsce i jestem dumny, że to właśnie Gdynia uznana została za właściwe miejsce do historycznego debiutu – mówi Marek Łucyk, dyrektor GOSiR. Jestem przekonany, że wydarzenie spotka się z ogromnym zainteresowaniem zarówno turystów, jak i mieszkańców miasta – dodaje.

Ironman 70.3 to zawody łączące trzy dyscypliny: pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Uczestnicy muszą pokonać dystanse kolejno: 1,9 km, 90 km oraz 21,1 km. Half-Ironman organizowany jest przez World Triathlon Corporation od 2001 roku i należy do grona najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz