Dni Kultury Kaszubskiej. Będzie jajecznica z 30 tys. jaj!

24 lipca 2014r. | Drukuj

Dziś w Kartuzach rozpoczyna się trzydniowe święto kaszubszczyzny – Dni Kultury Kaszubskiej. Towarzyszyć im będzie bicie rekordu Guinnessa na Największą Jajecznicę Świata.

dkk.kartuzy.pl

dkk.kartuzy.pl

Od 24 do 26 lipca na rynku w Kartuzach prezentowana będzie kuchnia kaszubska, taniec, muzyka, śpiew i wiele innych rzeczy związanych z kaszubszczyzną. W programie m.in. występy zespołów, pokazy kulinarne oraz pokazy mody Kół Gospodyń Wiejskich. Dziś wieczorem z show wystąpi Krzysztof Respondek a dzień zakończy program muzyczny z piosenkami Karin Stanek.

Zwieńczeniem jutrzejszego dnia w Kartuzach będzie zabawa z zespołem Hot Line, natomiast gwiazdą sobotniego wieczoru jest Ewelina Lisowska. Poza tym w sobotę o godzinie 11.00 na Rynek powinni udać się wszyscy smakosze, gdyż tam odbędzie się oficjalna próba bicia Rekordu Guinnessa na Największą Jajecznice Świata składającą się z 30 tys. jaj, 100 kg smalcu, 100 kg boczku wędzonego, 20 kg szczypiorku oraz 50 litrów mleka. A wszystko to będzie smażone na gigantycznej patelni o powierzchni 24 m²!

Zapoznaj się ze szczegółowym programem Dni Kultury Kaszubskiej

program


Opublikowano w: KartuzyRegionWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
 1. LEON WALKUSZ BACKA HUTA83-334 pisze:

  KUCHNIA KASZUBSKA JEST WSPANIALA
  LUBIE SMACZNOSCI KUCHNI KASZUBSKIEJ
  KASZUBI SA TEZ SWIETNI W REKORDACH SWIATOWCH
  NA KASZUBACH M.IN. ZOSTAL ZBUDOWANY NAJWIEKSZY FORTEPIAN SWIATA;
  NAJWIEKSZA JAJECZNICA SWIATA, I INNE REKORDY:
  KASZUBI SA BARDZO PRACOWICI,PELNI ENERGII,PRZEMYSLNI
  PELNI POMYSLOW

Dodaj komentarz