Karta Dużej Rodziny. Dlaczego warto ją mieć

22 lipca 2014r. | Drukuj

Tańsze bilety na wydarzenia kulturalne, wystawy, muzea, przejazdy komunikacją publiczną, a nawet wakacje – na to mogą liczyć rodziny wielodzietne dzięki Karcie Dużej Rodziny. Mogą się o nią ubiegać również mieszkańcy Lęborka.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Liczba instytucji i firm, które oferują zniżki rodzinom systematycznie się powiększa. Wszystkie miejsca oferujące zniżki będą opatrzone logo „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Każdy członek rodziny otrzymuje taką kartę bezpłatnie. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. W przypadku dzieci z orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności karta wydawana jest bez ograniczeń wiekowych.

Wnioski o przyznanie Karty składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej. W Lęborku można go pobrać w Referacie Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Lęborku (pok. C2 – nowy budynek). Kartę wydaje Burmistrz Miasta Lęborka na podstawie złożonego wniosku o jej przyznanie.

Jakie zniżki oferują poszczególne placówki można sprawdzić na stronie internetowej rodzina.gov.pl. Są one wyrażone w procentach albo w konkretnych kwotach. W Lęborku zainteresowanie Kartą rośnie gdyż jej posiadanie niesie wiele korzyści dla wielodzietnych rodzin.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz