Piękny i funkcjonalny – nowy zbiornik retencyjny w Sopocie

17 lipca 2014r. | Drukuj

Można połączyć funkcjonalność z estetycznym, wręcz eleganckim wyglądem. Przykładem na to jest nowy zbiornik retencyjny znajdujący się na ulicy Okrzei w Sopocie.

fot. UM Sopot

fot. UM Sopot

To niezwykłe, kameralne miejsce służyć będzie mieszkańcom w celach rekreacyjnych, a w czasie ulewnych deszczy – ochroni przed podtopieniami. Już dziś warto tam się wybrać i zobaczyć jak można stworzyć piękne i oryginalne miejsce, niekoniecznie w centrum miasta.

Na dnie zbiornika znajduje się meandrujący strumyk obsadzony zielenią (trawami, trzcinami oraz niezapominajkami). Obok strumienia ustawiono wyposażenie rekreacyjne wykończone w drewnie – ławki, kładki i siedziska oraz stół Leonarda (jest to fontanna pozioma jednodyszowa, woda wypływając ze ściany zbiornika rozlewa się w pośrednim korycie zanim dołączy do strumienia). Do zbiornika prowadzą schody oraz pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Zbiornik z jednej strony graniczy z ogródkami działkowymi i nowym budownictwem, natomiast z drugiej strony znajduje się teren przeznaczony jako rezerwa pod przyszłe inwestycje mieszkaniowe.

Zbiornik w razie ulewnego deszczu może zostać wypełniony częściowo lub całkowicie wodą deszczową (zalewając znajdujące się wewnątrz wyposażenie). Jest w stanie pomieścić 1 325 m3 wody co znaczne zwiększa bezpieczeństwo tej części Sopotu. Całkowita głębokość zbiornika to 2,5m. Całkowity koszt inwestycji to około 9 milionów złotych.

Galeria


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz