fot. policja

Słupska policja prosi o pomoc w ustaleniu personaliów dwojga przestępców okradających pomorskie galerie handlowe. Złodziejską parę zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu. Prokuratura zgodziła się na ujawnienie wizerunku przestępców.

fot. policja
fot. policja

Zawsze działają w parze. Kobieta wybiera i przegląda najdroższe ubrania ze sklepowych regałów. Po chwili wkłada je do torby trzymanej przez wspólnika. A, że torba wyłożona jest specjalnym materiałem zakłócającym pracę sklepowych alarmów, kilka sekund po kradzieży wychodzą ze sklepu nie niepokojeni przez ochronę. Przebieg przestępstwa zawsze wygląda tak samo. Tylko podczas zarejestrowanej kradzieży, złodziejski duet zabrał ze sklepu ubrania warte ponad trzy tysiące złotych.

Przestępcza para działa na całym Pomorzu prawdopodobnie już od kilku miesięcy. Po raz pierwszy przebieg kradzieży tak dokładnie zarejestrował sklepowy monitoring. Gdy mimo zdjęć podejrzanych policyjne śledztwo utknęło, policja postanowiła poprosić o pomoc media. Słupska prokuratura zgodziła, aby dla dobra śledztwa ujawniono wizerunek obojga przestępców.

– Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które rozpoznają podejrzanych na nagraniu monitoringu. Wiemy na pewno, że para przestępców okrada galerie handlowe w województwie zachodniopomorskim i pomorskim – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Policja zapewnia anonimowość wszystkim osobom, które pomogą w ustaleniu personaliów złodziejskiej pary. Za liczne sklepowe kradzieże przestępcom grozi do pięciu lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.