Policjanci szukają złodziei okradających galerie handlowe

11 lipca 2014r. | Drukuj

Słupska policja prosi o pomoc w ustaleniu personaliów dwojga przestępców okradających pomorskie galerie handlowe. Złodziejską parę zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu. Prokuratura zgodziła się na ujawnienie wizerunku przestępców.

fot. policja

fot. policja

Zawsze działają w parze. Kobieta wybiera i przegląda najdroższe ubrania ze sklepowych regałów. Po chwili wkłada je do torby trzymanej przez wspólnika. A, że torba wyłożona jest specjalnym materiałem zakłócającym pracę sklepowych alarmów, kilka sekund po kradzieży wychodzą ze sklepu nie niepokojeni przez ochronę. Przebieg przestępstwa zawsze wygląda tak samo. Tylko podczas zarejestrowanej kradzieży, złodziejski duet zabrał ze sklepu ubrania warte ponad trzy tysiące złotych.

Przestępcza para działa na całym Pomorzu prawdopodobnie już od kilku miesięcy. Po raz pierwszy przebieg kradzieży tak dokładnie zarejestrował sklepowy monitoring. Gdy mimo zdjęć podejrzanych policyjne śledztwo utknęło, policja postanowiła poprosić o pomoc media. Słupska prokuratura zgodziła, aby dla dobra śledztwa ujawniono wizerunek obojga przestępców.

– Policja prosi o pomoc wszystkie osoby, które rozpoznają podejrzanych na nagraniu monitoringu. Wiemy na pewno, że para przestępców okrada galerie handlowe w województwie zachodniopomorskim i pomorskim – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku.

Policja zapewnia anonimowość wszystkim osobom, które pomogą w ustaleniu personaliów złodziejskiej pary. Za liczne sklepowe kradzieże przestępcom grozi do pięciu lat więzienia.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze