Kaszubi na Open’er Festival

10 lipca 2014r. | Drukuj

Festiwal muzyki i sztuki – gdyński Opener tradycyjnie od lat gromadzi dziesiątki tysięcy fanów z całej Polski i ze świata. Festiwal stanowił doskonałą okazję do tego, aby móc lepiej poznać Kaszuby, ich unikalną tradycję, kulturę i język.

fot. Adrian Watkowski / Damian Chrul

fot. Adrian Watkowski / Damian Chrul

W ramach strefy organizacji pozarządowych funkcjonowało stoisko Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, które prowadzili członkowie Klubu Studenckiego Pomorania. Każdy zainteresowany, mógł się dowiedzieć paru podstawowych informacji o Kaszubach, sprawdzić swoją wiedzę o regionie rozwiązując specjalny quiz czy też zagrać na burczybasie.

Jedną ze zwiedzających kaszubskie stoisko była Aleksandra Dąbrowska, tegoroczna maturzystka pochodząca z Kwidzyna. W rozmowie z nami ceni sobie profesjonalizm, jakim wykazali się Pomorańcy.

– Muszę podkreślić, że obsługa była bardzo miła, chętna do udzielenia odpowiedzi na każde pytanie. Uważam, że takie działanie to bardzo dobra promocja i reklama Kaszub – mówi Aleksandra.

Podobnego zdania jest Agata Szakiewicz, licealistka z Gdańska. – Dobrze, że takie stanowisko powstało w pobliżu Gdyni, która jest na terenie Kaszub. Dzięki temu wielu ludzi po raz pierwszy dowie się, że istniej coś takiego jak Kaszuby – powiedziała Agata.

Stanowisko Zrzeszenia cieszyło się nie tylko zainteresowaniem wśród przyjezdnych, lecz również samych Kaszubów. Jednym z nich była Aleksandra Reszczyńska, która przychodziła tutaj codziennie. – Bardzo lubię odwiedzać to miejsce. Czuję się tutaj jak u siebie w domu. Dzięki waszej pracy udaje się przełamać wiele stereotypów o Kaszubach – podkreśla.

Następna edycja Openera już za rok, a wraz z nią po raz kolejny stanowisko ZKP z licznymi nagrodami i niespodziankami!

Galeria

fot. Adrian Watkowski / Damian Chrul


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz