Wybierajcie szlachetnych ludzi - GazetaKaszubska.pl

Wybierajcie szlachetnych ludzi

Tzw. afera podsłuchowa potrwa jeszcze pewien czas. Może ona też być skuteczną nauczką. W tej kwestii zabrał też głos pelpliński biskup Wiesław Śmigiel. Podkreślił, że zna polityków zatroskanych o dobro wspólne Ojczyzny. A w wyborach należy wybierać „ludzi szlachetnych, uczciwych, roztropnych i zatroskanych o Polskę”.
Wybierajcie szlachetnych ludzi Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
10 lipca 2014r.

Na łamach dwutygodnika „Pielgrzym” (nr 14/2014) zabrał głos biskup pomocniczy z Pelplina Wiesław Śmigiel. Jego wypowiedzi nadano tytuł „Afera podsłuchowa”. Biskup odwołuje się do swoich doświadczeń i konstatuje, że „przekonałem się, że wielu polityków traktuje swoją misję jako roztropną troskę o dobro wspólne i nie szczędzi sił w służbie Ojczyźnie”. Niestety kolejna afera podsłuchowa, jako konstatuje bp W. Śmigiel, podważa zaufanie prostych ludzi do klasy politycznej. Ma to potem, niestety, wpływ na skromną frekwencję wyborczą.

Biskup W. Śmigiel postawił zasadnicze pytanie, co w sytuacji obecnych sporów politycznych w cieniu afery podsłuchowej, powinien robić człowiek wierzący? Oczywiście na pierwszym miejscu stawia modlitwę. Powołując się na Jana Pawła II zwraca uwagę na to, że nawet najtrudniejsze doświadczenia „nie usprawiedliwiają sceptycyzmu i nieobecności chrześcijan w sprawach publicznych”. Biskup W. Śmigiel zasadnie konstatuje, że afera podsłuchowa powinna jeszcze bardziej zmobilizować wierzących do służby publicznej. W zakończeniu swojej wypowiedzi pelpliński duszpasterz stwierdza, że należy „wybierać ludzi szlachetnych, uczciwych, roztropnych i zatroskanych o Polskę”. Można tylko z takim przesłaniem zgodzić się.

Jan Kulas


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz