Młodzież spełnia swoje marzenia. Nagrywa piosenki hip-hopowe

10 lipca 2014r. | Drukuj

Już od ponad roku młodzież z placówki socjalizacyjnej „Mój Dom-Moja Przyszłość” dzięki życzliwości słupskiego rapera Michała Miszy może nagrywać utwory hip-hopowe. Wszystko dzieje się w jego domowym studiu nagrań „Autentyk Studio”. Jak sam podkreśla, dzięki temu chłopaki mają szansę dotarcia do szerokiej publiczności i w przyszłości nagrywać piosenki w profesjonalnym studiu.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

– To jest moja pasja. Przez piosenki hip-hopowe, które nagrywam w tym studiu mogę wyrazić to co czuję i podzielić się moimi przeżyciami z innymi – mówi Maciej Stanisławski „Stachu”.

fot. nadesłane

fot. nadesłane

– Ten rodzaj muzyki działa na młodzież jak magnes, młodzi ludzie coraz częściej sięgają po utwory muzyczne pochodzące z tej właśnie kultury. Jest to kultura, która zaprasza swoich odbiorców do pozytywnego myślenia, a zarazem jest bardzo autentyczna w swoim przekazie. Młodzi ludzie zarażają się hip-hopem, dzięki czemu piszą własne teksty, uczą się tych wersów na pamięć, a następnie nagrywają kawałki muzyczne. Dzięki temu, rozwija się wyobraźnia, proces myślenia, proces poznawczy, ale również hip-hop pomaga w przezwyciężaniu problemów życiowych. Uważam, że dorośli, chcący pracować ze współczesną młodzieżą, powinni otwierać się na kulturę hip-hopu – mówi Przemysław Kaca, wychowawca w słupskiej placówce socjalizacyjnej.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz