Cały Witkacy. Wystawa w słupskim zamku

04 lipca 2014r. | Drukuj

Od najbliższej soboty do 5 października oglądać będzie można słupską kolekcję dzieł Witkacego – oprócz ekspozycji stałej, obrazy, rysunki, grafiki i archiwalia pokazywane będę w także w trzech salach wystaw czasowych Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.Z okazji wystawy muzeum wydało 15 rodzajów pocztówek z reprodukcjami prac Stanisława Ignacego Witkiewicza.

fot. GK

fot. GK

Sympatycy i miłośnicy twórczości Witkacego będą zatem mieli rzadką okazję zobaczyć w tym samym czasie i miejscu aż tyle dzieł Mistrza. Wprawdzie cała kolekcja pokazywana jest raz na kilka lat, ale w sezonie letnim po raz ostatni prezentowana była w 1988 roku.

Większość dzieł pokazanych na wystawie czasowej to portrety powstałe w ramach „Firmy Portretowej S.I.Witkiewicz”, gdyż właśnie one stanowią trzon słupskiej kolekcji. Ponadto zobaczyć będzie można rysunki i akwarelowy „Pejzaż znad Atlantyku”.

Wystawa to pierwszy z akcentów obchodów 75. rocznicy śmierci Witkacego – malarza, dramaturga, powieściopisarza, filozofa i fotografika, którego dzieła od lat inspirują, ciekawią i zmuszają do refleksji. Drugi to międzynarodowa sesja naukowa „Witkacy 2014. Co jeszcze jest do odkrycia?”, która odbędzie się w dniach 18-20 września.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz