Jak mądrze zadbać o teren wokół jeziora wiedzą w Siemirowicach

03 lipca 2014r. | Drukuj

Mieszkańcy gminy Cewice oraz turyści zyskali piękne miejsce rekreacyjno – wypoczynkowe nad jeziorem w Siemirowicach. Uroczyste otwarcie terenu połączono z Powitaniem Wakacji.

fot. UG Cewice

fot. UG Cewice

Imprezę rozpoczął blok animacji dla dzieci, który oferował najmłodszym konkury z nagrodami, zabawy oraz atrakcje w postaci dmuchanej zjeżdżalni, placu zabaw i wielkich mydlanych baniek. Następnie przystąpiono do części oficjalnej, którą rozpoczęło uroczyste przecięcie wstęgi – z trzech łodzi ratowniczych dokonali go: Wójt Gminy Cewice Pan Jerzy Pernal, Starosta Lęborski Pan Wiktor Tyburski, Przewodniczący Rady Gminy Cewice Pan Krzysztof Decyk, Przedstawiciele Zarządu Osiedla „Na Skarpie” w Siemirowicach oraz radni z Siemirowic – Pan Jerzy Bańka i Andrzej Kandzorra oraz przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Cewice, który opowiedział o przebiegu projektu i podziękował wszystkim zaangażowanym w realizację inwestycji, do podziękowań przyłączyli się również radni z Siemirowic, którzy wręczyli kwiaty i dyplomy osobom związanym z realizacją projektu.

Po części oficjalnej Wójt oraz Dyrektor GCK podsumowali i wręczyli nagrody zwycięzcom zawodów wędkarskich o Pucha Wójta Gminy Cewice oraz konkursu plastycznego dla dzieci. Dużo emocji dostarczył również Rodzinny Turniej Wiedzy „O rybach, wodzie i przyrodzie”, w którym uczestnicy musieli wykazać się wiedzą nt. środowiska przyrodniczego w Gminie Cewice. Nagrodą główną w tej konkurencji był duży ponton rodzinny, więc walka była naprawdę zacięta. W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, nie mogło zabraknąć tematu bezpieczeństwa nad wodą. Drużyna WOPR z Siemirowic, przeprowadziła pokaz ratownictwa wodnego, w którym zademonstrowali m.in. ratowanie tonącego. W części artystycznej na scenie pojawiły się dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Siemirowicach, miejscowa grupa muzyczna Sargas, która z sukcesem zadebiutowała w Siemirowickim amfiteatrze oraz zespół Synkopa z koncertem szant. Tuż po zmroku wszyscy udali się na plaże, gdzie mogli podziwiać widowiskowe show – pokaz tańca i manipulacji ogniem w wykonaniu grupy Flagrantis z Pruszcza Gdańskiego. Imprezę zakończyła projekcja filmu familijnego, który został wyświetlony na wielkim ekranie zamontowanym na jeziorem.

Galeria


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz