Mistrzyni z Lęborka ostatni raz wśród młodzieży

01 lipca 2014r. | Drukuj

Dużym sukcesem Pauli Wrońskiej zakończyły się w niedzielę Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. Swój udział w zawodach Paula rozpoczęła od złotego medalu w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc uzyskując 616,2 pkt. Tym samym Paula obroniła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski wywalczony w ubiegłym roku. Drugie miejsce zajęła Izabela Kasprzyk – Śląsk Wrocław (610,9 pkt) a trzecie Wioletta Szczurek –AZS Częstochowa (610,4 pkt).

fot. LOK Lider Amicus Lębork

fot. LOK Lider Amicus Lębork

W drugim dniu Paula obroniła drugi raz z rzędu tytuł Mistrzyni Polski w karabinie sportowym strzelanie z trzech postaw. Należy podkreślić, że w swojej karierze Paula tytuł w tej konkurencji zdobyła już po raz szósty. Do finału nasza zawodniczka weszła z drugim wynikiem (577 pkt) jednak w finale okazała się bezkonkurencyjna i uzyskując wynik 447,7 pkt. wyprzedziła Żanetę Iwaszuk z Kalibra Białystok (444,8 pkt.) oraz Patrycję Kubisztal ze Śląska Wrocław (434,2 pkt.).

Trzeci dzień zawodów i trzeci medal Pauli Wrońskiej. Tym razem po bardzo emocjonującym finale, w którym o zwycięstwie decydował ostatni strzał, Paula (202,4 pkt) musiała uznać wyższość zawodniczki Śląska Wrocław Patrycji Kubisztal (203,6 pkt). Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Kobuz – Śląsk Wrocław (181,7 pkt).

fot. LOK Lider Amicus Lębork

fot. LOK Lider Amicus Lębork

To już ostatni start Pauli Wrońskiej w zawodach rangi mistrzowskiej w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Poniżej podsumowanie jej startów w latach 2007-2014, zaczynając od mistrzostw Polski:

  • 31 medali w tym 18 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzież: 1 złoty i 1 srebrny
  • Mistrzostwa Polski Juniorów: 7 złotych, 2 srebrne, 3 brązowe
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 7 złotych, 1 srebrny
  • Mistrzostwa Polski Seniorów: 3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe

W tym czasie Paula odniosła szereg sukcesów na arenach międzynarodowych.

Początek miał miejsce w Osijeku podczas Mistrzostw Europy gdzie Paula wywalczyła srebrny medal indywidualnie i w drużynie. Potem przyszedł rok 2012 i największy sukces, marzenie wszystkich sportowców, uzyskanie kwalifikacji i udział w Igrzyskach Olimpijskich – Londyn 2012. Po Igrzyskach jeszcze złoty medal indywidualne i brązowy drużynowo podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Kazaniu, udział w Finale Pucharu Świata w Bangkoku, złoty i srebrny medal w Wojskowych Mistrzostwach Świata w Guangzhau i 2 brązowe medale drużynowo w Mistrzostwach Europy ponownie w Osijeku.

– Dziękujemy Pauli za dotychczasowe sukcesy, które rozsławiły nasz klub i Lębork. Nie waham się stwierdzić, że Paula Wrońska jest najlepszą wizytówką Lęborka. Życzymy Pauli dalszych sukcesów w startach seniorskich – mówi Robert Biczkowski, trener LOK Lider Amicus Lębork.

Najbliższy start Pauli już w przyszłym tygodniu podczas Mistrzostw Polski Seniorów.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz