Kulturalne psy w Lęborku

04 października 2010r. | Drukuj

Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku apeluje do właścicieli psów o sprzątanie po swoich czworonożnych przyjaciołach. MZGK zakupił dla mieszkańców zestawy higieniczne niezbędne do sprzątania psich odchodów na ulicy, chodniku czy trawniku. Kto nie posłucha apelu, będzie miał do czynienia ze Strażą Miejską. Podobne zasady od kilku lat obowiązują np. w Gdyni.

W najbliższym czasie miejskie służby rozdawać będą bezpłatnie zestawy higieniczne właścicielom zarejestrowanych w Lęborku psów. Dla czworonogów nie zarejestrowanych można będzie je nabyć w dwóch sklepach zoologicznych – przy ul. Staromiejskiej oraz przy ul. Czołgistów.


W mieście jest też kilka koszy przeznaczonych specjalnie na psie odchody – w miejscach, gdzie najczęściej właściciele wyprowadzają swoich podopiecznych, np. 4 takie kosze zamontowane są w Parku Michalskiego. Stosowanie się do obowiązujących przepisów będzie kontrolowane przez Straż Miejską i – jak głosi komunikat – wynika z uchwały Rady Miejskiej w Lęborku o utrzymaniu czystości i porządku na obszarze miasta.

A wszystkie te restrykcje miasto wprowadza…  w światowym dniu zwierząt, czyli 4 października.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz