Akademia Pomorska bez plgiatów. Kolejne wyróżnienie uczelni

24 czerwca 2014r. | Drukuj

Akademia Pomorska w Słupsku jako jedyna uczelnia na Pomorzu została nagrodzona Certyfikatem UBERRIMA FIDE przyznawanym za najwyższą staranność w zapewnianiu oryginalności prac dyplomowych.

fot. AP

fot. AP

Akademia Pomorska w Słupsku znalazła się w gronie 13 uczelni i wydziałów wyróżnionych prestiżowym certyfikatem UBERRIMA FIDE przyznawanym przez Fundację im. Augustina – Jeana Fresnela. Nadrzędnym celem Fundacji jest promowanie idei poszanowania praw autorskich i uczciwości intelektualnej w polskim systemie szkolnictwa wyższego i nauce.

Wszystkie wyróżnione uczelnie pomyślnie przeszły audyt procedur antyplagiatowych przeprowadzony przez ekspertów Fundacji. W trakcie audytu weryfikowano stopień wykorzystywania najwyższych dostępnych standardów kontroli jakości prac dyplomowych, transparentność procedur antyplagiatowych stosowanych w uczelniach ze standardami przyjętymi przez ekspertów, a także ochronę oryginalności prac dyplomowych, samodzielność i uczciwość studentów w kontekście strategii dydaktycznej i wychowawczej realizowanej przez szkoły wyższe.

Przyznany Certyfikat jest czwartym wyróżnieniem, który Akademia Pomorska uzyskała w zakresie utrzymywania najwyższych standardów jakości kształcenia. Każda praca dyplomowa napisana przez studentów uczelni jest sprawdzana w Internetowym Systemie Antyplagiatowym Plagiat.pl., z którego korzysta ponad 200 szkół wyższych w Polsce.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze