Nietypowe zjawisko na Pomorzu. Trąby wodne powstały nad Bałtykiem

23 czerwca 2014r. | Drukuj

Portal Kontakt24 opublikował zdjęcia nadesłane przez internautkę, które przedstawiają nietypowe zjawisko atmosferyczne nad Morzem Bałtyckim – trąby wodne. Zdjęcia zrobiono w poniedziałek około południa w Jastarni.

fot. Małgorzata/Kontakt24

fot. Małgorzata/Kontakt24

Od niedzieli nad Pomorzem występują chwilowe opady deszczu. W poniedziałek nad okolicami Helu oraz Sztumu przechodziły burze.

Więcej zdjęć: Dwie trąby wodne nad Bałtykiem (Kontakt24) >>

Trąba wodna zwana także trąba morską to zjawisko meteorologiczne polegające na formowaniu się pionowego chmurzastego wiru w kształcie leja, występującego nad powierzchnią wody, połączonego z chmurą kłebiastą. Pod tą postacią jawi się jako nadwodne tornado, które wznosi wodę. Jest znacznie słabsza od swego lądowego odpowiednika. Trąby wodne są w dużym stopniu przezroczyste i w początkowej fazie można je zauważyć tylko dzięki śladowi jaki pozostawiają na powierzchni wody.


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz