Fałszywy alarm bombowy. Sprawca w rękach Policji

23 czerwca 2014r. | Drukuj

Policjanci z I Komisariatu w Słupsku zatrzymali 14-latka podejrzanego o wywołanie w we wtorek fałszywego alarmu bombowego. Nieletni sprawca zadzwonił do dyżurnego Policji w Słupsku i oświadczył, że w Komisariacie I przy ulicy Reymonta podłożony został ładunek wybuchowy. Policjanci oraz zaalarmowane służby ratownicze, ewakuowały znajdujące się w komisariacie osoby. Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny Nieletnich, który zadecyduje o dalszym jego losie.

fot. policja

fot. policja

We wtorek wieczorem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku zawiadomiony został o podłożeniu bomby w jednym z miejscowych komisariatów przy ulicy Reymonta. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policji, przewodnika z psem tropiącym do wykrywania ładunków wybuchowych oraz specjalistyczną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego, łącznie kilkunastu funkcjonariuszy. Zanim policyjni pirotechnicy przystąpili do sprawdzania budynku, z jego pomieszczeń ewakuowano znajdujących się tam funkcjonariuszy i pracowników cywilnych.

– Alarm okazał się fałszywy, policjanci nie znaleźli materiałów wybuchowych. W tym samym czasie kryminalni rozpoczęli już poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu. Działania policjantów przyniosły pozytywny skutek i w piątek zgromadzone ustalenia potwierdziły dane osoby odpowiedzialnej za wszczęcie alarmu. Jak się okazało sprawcą jest 14-letni słupszczanin. Chłopak został już zatrzymany. Sprawą nieletniego zajmie się teraz Sąd Rodzinny Nieletnich, który zadecyduje o dalszym jego losie. Dorosłemu sprawcy takiego czynu grozi kara od 6 miesięcy nawet do 8 lat więzienia – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.

Uwaga!

Policja przestrzega przed podobnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne następstwa prawne. Oprócz odpowiedzialności karnej podejrzani o wywołanie takich alarmów mogą zostać pociągnięci do zwrotu kosztów akcji wszystkich służb ratunkowych


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz