Zakończył się II Kongres Współpracy Lokalnej w Ustce

13 czerwca 2014r. | Drukuj

Kongres Współpracy Lokalnej w Ustce to było kolejne spotkanie przedstawicieli i przedstawicielek dwóch sektorów, poświęcone zagadnieniom zlecania zadań. Nowa jakość we wzajemnych relacjach administracji publicznej i organizacji pozarządowych to główne założenia Modelu Kontraktowania Usług Społecznych, wokół którego zbudowany był tegoroczny program kongresu.

fot. GK

fot. GK

W ramach projektu PI „Od partnerstwa do kooperacji”, gmina Ustka oraz 16 innych Jednostek Samorządu Terytorialnego w kraju, testuje innowacyjny Model Kontraktowania Usług Społecznych. Ze względu na to jak istotne w Modelu jest partnerstwo i zaangażowanie, jest on jednym z najnowocześniejszych stylów współpracy stosowanych obecnie w dojrzałych demokracjach i niewątpliwie pierwszym tak kompleksowym w Polsce.

– Ogromnie się cieszę, że Ustka, nie bez przyczyny nazwana Letnią Stolicą Polski, jest gospodarzem II Kongresu Współpracy Lokalnej. To prestiżowe przedsięwzięcie odbywa się w ramach Projektu Innowacyjnego „Od partnerstwa do kooperacji” i współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej. Nasze Miasto jest jedną z 17 jednostek Samorządu Terytorialnego, które miały możliwość wdrożyć innowacyjny Model Kontraktowania Usług Społecznych – mówił Jan Olech, burmistrz Ustki.

II Kongres Współpracy Lokalnej w Ustce był objęty honorowym patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Związku Miast Polskich oraz Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych Splot. Podczas sesji plenarnej podzielonej na dwa panele: ustrojowy i pozarządowy, poruszone zostały tematy zlecania zadań, ich jakości i rozliczania w kontekście nowelizacji prawa oraz efektywności ekonomicznej i społecznej. Odbyły się również panele dyskusyjne i warsztaty dotyczące m.in. poszczególnych typów zlecania zadań proponowanych w Modelu oraz obszarów, których dotyczą.

Galeria


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze