Policjanci znakowali rowery

12 czerwca 2014r. | Drukuj

Kilkaset dziewczynek i chłopców wzięło udział w festynach rodzinnych na terenie Słupska. Niewątpliwą atrakcją imprez był udział w nich policjantów ze Słupska. Oprócz pogadanek o bezpieczeństwie, pokazu tresury psów służbowych oraz symulacji pościgu za przestępcą, dzieci mogły zobaczyć policyjny sprzęt, wsiąść do radiowozu czy za kierownicą policyjnego motoru słupskiej drogówki.

KMP Słupsk

KMP Słupsk

Sezon rowerowy oficjalnie ruszył z nastaniem wiosny. Od tego czasu policjanci słupskiej Komendy Miejskiej Policji niemal co weekend zapraszani są do udziału w różnego rodzaju festynach i piknikach w trakcie których „zarażają” profilaktyką bezpieczeństwa.

W trakcie tego typu „eaventów” praktyką już stało się znakowanie rowerów przez policjantów.Właściciele dwóch kółek w trosce o swoje rowery dopytują się gdzie i kiedy policjanci będą znakować rowery. Na terenie Szkoły Policji w Słupsku zorganizowano Miejskie Zawody Rowerowe Przedszkolaków”. Były pogadanki z dziećmi o bezpieczeństwie, pokaz tresury psów służbowych oraz symulacja pościgu za przestępcą. Dzieci mogły zobaczyć policyjny sprzęt, wsiąść do radiowozu czy na policyjny motor słupskiej drogówki.

KMP Słupsk

KMP Słupsk

– Głównym założeniem i celem znakowania rowerów jest ograniczenie procederu kradzieży rowerów na naszym terenie, a także ograniczenie handlu kradzionymi rowerami. Zbierana jest baza danych, która umożliwia dotarcie do właściciela roweru w sytuacji jego odzyskania – mówi Robert Czerwiński, rzecznik słupskiej policji.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz