„My na Pomorzu” – nowa akcja Wojewody Pomorskiego

12 czerwca 2014r. | Drukuj

Wyposażenie szkolnej sali w sprzęt komputerowy, to główna nagroda w nowym konkursie Wojewody Pomorskiego adresowanym do szkół podstawowych i gimnazjów. Już we wrześniu ruszy pierwsza edycja akcji społecznej „My na Pomorzu”.

fot.  bildungsr0man / CC / Flickr

fot. bildungsr0man / CC / Flickr

Jest ona skierowana do młodych mieszkańców województwa pomorskiego. Jej celem jest promowanie zdrowego i bezpiecznego trybu życia. Projekt ma służyć wzmacnianiu więzi społecznych i pokazać, że czas wolny można spędzić twórczo, bez negatywnych emocji i postaw.

Konkurs organizowany w ramach akcji „My na Pomorzu” nie ogranicza wyobraźni i pozwala się realizować twórczo. Uczniowie zgłoszonych klas przygotują projekt w dowolnie wybranej formie – wystawa prac fotograficznych, słuchowisko, musical, przedstawienie teatralne, wystawa prac plastycznych dotyczących zagadnienia, które wybiorą spośród dostępnych 5 bloków tematycznych. Dodatkowym atutem będzie zaangażowanie do wspólnej pracy jak największej liczby osób spoza społeczności szkolnej.

Pierwsza edycja konkursu rozpoczyna się we wrześniu 2014, a zakończy w czerwcu 2015 roku. Zwycięzcy nie będą rozczarowani. Nagroda główna to wyposażenie szkolnej sali w sprzęt komputerowy. Organizatorzy nie zapomną też o uczniach wchodzących w skład zwycięskiej grupy i ich opiekunach. Na nich czekać będą atrakcyjne nagrody niespodzianki! Będzie o co walczyć.

Głównym organizatorem akcji jest Wojewoda Pomorski, współorganizatorami: Pomorska Federacja Sportu, Pomorskie Kuratorium Oświaty w Gdańsku, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdański i Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą od września przez Biuro Wojewody Pomorskiego. Więcej szczegółów pod koniec sierpnia.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze