Rusza druga edycja Pomorskiej Debaty o Kulturze

20 czerwca 2014r. | Drukuj

Już wkrótce rusza druga edycja Pomorskiej Debaty o Kulturze. Spotkania mają charakter otwarty dlatego każda osoba zainteresowana tematami związanymi z pomorską kulturą może wziąć w nich udział.

facebook-Pomorska debata o kulturze

facebook-Pomorska debata o kulturze

W ubiegłym roku Instytut Kaszubski wraz z gronem różnych partnerów indywidualnych zainicjował projekt pod nazwą „Pomorska debata o kulturze: kultura na pograniczu – pogranicza kultury”. W ramach pierwszej edycji odbyło się pięć spotkań dyskusyjnych. Organizując spotkania inicjatorzy przedsięwzięcia stawiali sobie za cel rozpoznanie naukowe wybranych obszarów życia kulturalnego na Pomorzu oraz pragnęli stworzyć okazję do poznania i integracji środowiska osób zaangażowanych w pomorską kulturę.

Ubiegłoroczna edycja Pomorskiej Debaty o Kulturze cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem co było powodem do zorganizowania kolejnej. W tym roku spotkania obejmować będą następujące tematy:

Spotkanie pierwsze: Pomorska kultura pamięci

Spotkanie drugie: Pomorskie rzeczy: przedmioty, materialność, „dotykalność”

Spotkanie trzecie: Niematerialne dziedzictwo kulturowe Pomorza

Spotkanie czwarte: Muzyka pomorska

Spotkanie piąte: Instytucje kultury – hegemon czy służka?

Pierwsze spotkanie odbędzie się 26 czerwca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4a), w Sali Posiedzeń Rady Wydziału (sala 329). Początek o godzinie 16.00.

Informacje o terminach i miejscach kolejnych debat będą na bieżąco zamieszczane na stronie Instytutu Kaszubskiego (instytutkaszubski.pl).


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz