III Zrzeszeniowy Turniej Piłkarski w Gniewinie

10 czerwca 2014r. | Drukuj

8 czerwca na boisku w Gniewinie podczas III Zrzeszeniowego Turnieju Piłkarskiego spotykało się 10 zespołów. W tym roku mecze rozgrywano na Arenie Mistrzów, na której trenowali Hiszpanie, mistrzowie świata i Europy w piłce nożnej.

fot. ZKP Cewice

fot. ZKP Cewice

Turniej rozpoczął się o godz. 11.30 Mszą św., którą odprawił Ks. Infułat Stanisław Grunt,  a o odpowiednią oprawę liturgiczną zadbał zespół „Nadolanie”, który w tym roku świętuje 10-lecie istnienia.

Zespoły podzielono na dwie grupy. Gospodarze skorzystali ze swojego przywileju i wystawili dwie drużyny seniorów i młodzieżową. Gościnnie wystąpił zespół dziennikarzy, mediów, które na co dzień prezentują reportaże z Kaszub i o Kaszubach.

Grupa A:

 1. Oddział ZKP Gniewino „Seniorzy”
 2. Oddział ZKP Gdańsk
 3. Oddział ZKP Banino
 4. Oddział ZKP Stężyca
 5. Dziennikarze

Grupa B:

 1. Oddział ZKP Gniewino „Młodzież”
 2. Oddział ZKP Brusy
 3. Oddział ZKP Szymbark
 4. Oddział ZKP Cewice
 5. Oddział ZKP Trzew „Kociewie”

Około godziny 17 zakończono zmagania w grupach. Dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do półfinału w grupie A zajęły: 1. Oddział ZKP Gdańsk i 2. Oddział ZKP Gniewino „Seniorzy”, który awansował dzięki jednej bramce strzelonej więcej od ubiegłorocznych triumfatorów Oddziału ZKP Stężyca. W grupie B obyło się bez niespodzianek 1 miejsce zajęła drużyna Oddziału ZKP Cewice (3 miejsce w ubiegłorocznym turnieju), 2 miejsce Oddział ZKP Gniewino „Młodzież” (2 miejsce w ubiegłorocznym turnieju).

Do finału awansowały drużyny gospodarzy,  podczas którego „Młodzież” pokonał rutynę „Seniorów” 6:3. W meczu o 3 miejsce Oddział ZKP Cewice pokonał Oddział ZKP Gdańsk 6:2.

Ostateczna kolejność w III Zrzeszeniowym Turnieju Piłkarskim:

 • 1 miejsce i Puchar Prezesa ZKP wywalczyła drużyna Oddziału ZKP Gniewino „Młodzież”,
 • 2 miejsce wywalczyła drużyna ZKP Gniewino „Seniorzy”,
 • 3 miejsce wywalczyła drużyna Oddziału ZKP Cewice,
 • 4 miejsce wywalczyła drużyna ZKP Gdańsk,

Miejsca 5-10: Oddział ZKP Stężyca, Oddział ZKP Brusy, Oddział ZKP Banino, Oddział ZKP Szymbark, Oddział ZKP Trzew „Kociewie” i Dziennikarze.

Wielkie podziękowania dla organizatora, którym był po raz kolejny oddział ZKP Gniewino  z nieocenionym przewodnikiem duchowym ks. Marianem Miotkiem.

Do zobaczenia za rok.

Adam Nowak, ZKP Cewice

Galeria


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz