To cóż, że ze Szwecji… Kradzione silniki i BMW

06 czerwca 2014r. | Drukuj

Skradzione silniki zaburtowe do łodzi motorowych i samochód BMW odzyskali w czwartek w Gdańsku i Gdyni funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Trzy silniki Yamaha i jeden Mercury „zginęły” swoim właścicielom w Szwecji, a siedmioletnie BMW skradziono w Belgii. Wszystkie maszyny przypłynęły na pokładach promów ze Szwecji.

fot. Morski Oddział SG

fot. Morski Oddział SG

Volkswagena Transportera z ukraińskimi rejestracjami strażnicy graniczni zatrzymali do kontroli drogowej nieopodal bazy promowej w Gdańsku. Jak się okazało, dwóch 35-letnich obywateli Ukrainy przewoziło nim cztery silniki zaburtowe do łodzi motorowych. Funkcjonariusze sprawdzili oznaczenia maszyn i na jaw wyszło, że zostały one skradzione w Szwecji. Sprzęt i mężczyzn zatrzymano, trwają dalsze czynności w tej sprawie. Wartość silników oszacowano na przeszło 130 tys. zł.

Tego samego dnia w Gdyni funkcjonariusze Staży Granicznej odzyskali samochód BMW skradziony przed dwoma laty w Belgii. Kierowany przez 38-letniego mieszkańca Kwidzyna pojazd zjechał wcześniej z promu, który również przybył ze Szwecji. Strażnicy graniczni ustalili, że pojazd figuruje w bazach danych jako utracony i należy go zatrzymać. Z wyjaśnień kierowcy wynikało, że dwa lata temu samochód został przez niego zakupiony w komisie samochodowym w Polsce. Wartość pojazdu szacuje się na ok. 32 tys. zł.

W efekcie gdyńscy strażnicy graniczni pojazd zatrzymali, następnie wraz z dokumentacją przekażą go Policji, która będzie prowadzić dalsze czynności procesowe.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz