Zgoda dla polskiej racji stanu - GazetaKaszubska.pl

Zgoda dla polskiej racji stanu

4 czerwca tego roku Polska na krótko znalazła się w centrum uwagi światowej opinii publicznej. Prezydent USA B. Obama wyraził szacunek i uznanie współtwórcom polskiej wolności sprzed 25 lat. Prezydent RP B. Komorowski i premier D. Tusk reprezentowali nas na najwyższym poziomie. Dlaczego jednak w tym dziele zabrakło uczestnika tamtych wydarzeń a dziś lidera opozycji - J. Kaczyńskiego?
Zgoda dla polskiej racji stanu Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
06 czerwca 2014r.

Wielki Jubileusz 25 lat wolności przechodzi do historii. Ufam, że historia nadal może być nauczycielką życia. Niewątpliwie 4 czerwca tego roku Polska na pewien czas znalazła się w centrum uwagi światowych mediów. Dawno już tak dobrze i pięknie nie mówiono o naszej historii i wkładzie do zwycięstwa demokracji w Europie Środkowo-wschodniej. Rzeczowo i uczuciowo znakomicie oddal nasze zasługi w dziele wolności i demokracji prezydent USA B. Obama. Istotnie iskra wielkich przemian w Europie 1989 roku rozpoczęła się w Polsce. Za naszym przykładem poszyły inne państwa.

Prezydent Bronisław Komorowski przypomniał nasze zrywy wolnościowe. Podkreślił ogromne zaangażowanie polskiego społeczeństwa skupionego wówczas wokół „Solidarności”. Prezydent Polski spuentował dobitnie i proroczo: „Nie ma wolności bez solidarności z Ukraina”. Dlaczego jednak w tegorocznych uroczystych jubileuszowych obchodach wolności i demokracji zabrakło lidera opozycji politycznej J. Kaczyńskiego? Dlaczego jego podwładni poważali później mądre przesłanie prezydenta B. Komorowskiego? Polska racja stanu przynajmniej dnia 4 czerwca 2014 roku wymagała porozumienia i współpracy! Niejednokrotnie w chwilach wielkich Polacy dawali świadectwo zgodnego współdziałania. Historia uczy nas, że i dzisiaj mądra opozycja polityczna jest potrzebna.

Jan Kulas


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz