Wykorzystywali seksualnie niepełnosprawną 14-latkę

05 czerwca 2014r. | Drukuj

Słupska prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko czterem mężczyznom, którzy wykorzystywali seksualnie niepełnosprawną intelektualnie 14-latkę. Trzem braciom za pedofilie grozi do 12 lat więzienia. Syn jednego z nich z powodu młodego wieku będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

fot. archiwum

fot. archiwum

Sprawa wykorzystywania seksualnego czternastolatki wyszła na jaw, gdy dziewczyna opowiedziała o zdarzeniach kuratorom z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku , gdzie się uczyła. Z relacji dziewczyny wynikało, że jej matka często zabierała ją do swojej koleżanki. Za każdym razem gdy, czternastolatka zostawała na noc u swojej „przyszywanej” cioci w domu pojawiali się jej trzej dorośli synowie w wieku od 38 do 24 lat, a także nieletni wnuczek – syn jednego z braci. Cała czwórka przez prawie dwa lata wykorzystywała seksualnie niepełnosprawną intelektualnie dziewczynę.

– Od lata 2012 roku do niemal końca 2013 roku trzej bracia i nieletni syn jednego z nich wykorzystywali seksualnie nastolatkę. Nakłaniali niepełnosprawną intelektualnie dziewczynę do odbywania stosunków i innych czynności seksualnych – mówi Jacek Korycki, rzecznik prokuratury okręgowej w Słupsku.

Dwaj bracia trafili już do słupskiego aresztu, trzeciego poszukuje policja. Syn jednego z nich w momencie popełnienia przestępstwa był nieletni. Będzie więc odpowiadał przez sądem rodzinnym. Bulwersującym przestępstwem poruszeni są nie tylko prokuratorzy prowadzący śledztwo w tej sprawie, ale także biegli psychiatrzy.

– Jest to przestępstwo szczególnie godne potępienia. Czternastolatka nie zdawała sobie sprawy z tego co robi. Mężczyźni wykorzystując jej naiwność nadużyli jej zaufania do osób dorosłych – wyjaśnia Jarosław Kaczmarek, psychiatra.

Choć tylko jeden z braci przyznał się do winy, prokuratorzy pewni są, że cała czwórka dopuściła się pedofilii.

– Nastolatkę przebadali biegli psychiatrzy i jednoznacznie stwierdzili, że nie ma ona skłonności do konfabulowania. Pokrzywdzona złożyła też obszerne zeznania w których bardzo dokładnie opisuje wszystkie czyny których dopuścili się mężczyźni i nastolatek – dodaje Jacek Korycki.

Oskarżonym o pedofilię mężczyznom grozi do 12 lat więzienia.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz