Dziewięć dodatkowych inwestycji drogowych na Pomorzu

02 czerwca 2014r. | Drukuj

Cztery drogi powiatowe i pięć gminnych uda się zmodernizować dodatkowo dzięki zwiększeniu środków na realizację Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych. W sumie w roku bieżącym – w ramach programu – na Pomorzu przeprowadzonych zostanie przynajmniej 15, a nie – jak zakładano pierwotnie – 6 inwestycji drogowych.

fot. archiwum

fot. archiwum

Województwo Pomorskie otrzymało dodatkowo blisko 24,5 mln zł na remonty i budowę dróg lokalnych. Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski przekazał już dodatkowym beneficjentom umowy o dofinansowanie inwestycji. Dzięki tym środkom inwestycje drogowe zrealizować będą mogły powiaty: gdański, sztumski, pucki i starogardzki oraz gminy: Pruszcz Gdański, Wejherowo, Prabuty, Kościerzyna i Starogard Gdański. Realizacja kolejnych projektów możliwa jest dzięki zwiększeniu środków przeznaczonych na realizację Programu w skali kraju z kwoty 250 mln do 700 mln zł.

Dodatkowa kwota przyznanego dofinansowania to 24 475 500,00 zł, co daje łącznie sumę 38 073 000,00 zł na realizację programu w województwie pomorskim. Pierwotnie kwota dofinansowania dla naszego województwa wynosiła 13 597 500,00 zł, co umożliwiało udzielenie finansowego wsparcia 6 inwestycjom (3 – drogi powiatowe oraz 3 drogi gminne), co pozwoliłoby zmodernizować ok. 105 km dróg lokalnych. Dzięki dodatkowym środkom w tym roku na Pomorzu uda się poprawić komfort podróżowania po ok. 154 km dróg lokalnych, z czego:

  • drogi powiatowe – 7 wniosków o łącznej wartości 54 305 570,00 PLN (dofinansowanie 19 036 500,00PLN) – modernizacja 139 km dróg.
  • drogi gminne – 8 wniosków o łącznej wartości 42 299 758,00 PLN (dofinansowanie 19 036 500,00PLN) – modernizacja 15 km dróg.

Projekty znajdujące się na ostatnich pozycjach poszczególnych List (Powiat Starogardzki oraz Gmina Miasta Starogard Gdański), z uwagi na wyczerpanie środków, otrzymują niepełne dofinansowanie. Dotacje na w/w inwestycje zostaną zwiększone do wnioskowanego poziomu w przypadku uzyskania oszczędności poprzetargowych przez innych beneficjentów. Pozostałe wnioski znajdować się będą na Listach rezerwowych i zostaną objęte ewentualnym dofinansowaniem tylko w przypadku powstania oszczędności z inwestycji realizowanych w ramach list podstawowych. W związku z czym ostateczna liczba dofinansowanych inwestycji może ulec zwiększeniu.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. anna pisze:

    Czy jest gdzieś wykaz, które dokładnie drogi będą remontowane?

Dodaj komentarz