„Prewencja Ale Inaczej” finał w Słupsku

29 maja 2014r. | Drukuj

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, wzięli udział zakończeniu turnieju edukacyjno-sportowego „Prewencja ale inaczej”. Organizatorami przedsięwzięcia już od wielu lat oprócz funkcjonariuszy jest Stowarzyszenie Bezpieczny Region Słupski. Mundurowi z komendy miejskiej, w ten sposób propagują wiedzę na temat pracy Policji, unikania zagrożeń i zachowania w niebezpiecznych sytuacjach.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

Uroczystość odbyła się w nowoczesnej sali gimnastycznej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego w Słupsku. Formuła tegorocznego turnieju zaplanowana była podobnie jak w latach ubiegłych. Jury zwracało uwagę także na doping jaki każda ze szkół przygotowała swoim reprezentantom sportowym. W tym roku dzięki kibicującej młodzieży na trybunach było niezwykle kolorowo i głośno.

Zmagania uczestników turnieju „Prewencja ale inaczej”, którymi w tym roku byli uczniowie szkół gimnazjalnych ze Słupska, Kobylnicy i Sycewic, składały się z konkurencji sportowych i testów wiedzy o Policji. Rywalizacja na każdym etapie przygotowań do finałów była bardzo zacięta i do końca nie wyłoniła liderów. Wiedzą podczas piątkowej uroczystości wykazali się również najmłodsi goście imprezy. Grupa dzieci z przedszkola nr 12 „niezapominajka” dała pokaz tańca cheerleaders natomiast przedszkolaki z 23 -ki pokaz udzielania pierwszej pomocy.

fot. KMP Słupsk

fot. KMP Słupsk

-Idea turnieju Prewencja Ale Inaczej zrodziła się kilkanaście lat temu, a sam program przynosi efekty. Widzimy, że młodzież posiada coraz szerszą wiedzę na temat tego, czym jest bezpieczeństwo, do kogo zwrócić się o pomoc – mówił Robert Czyż, wiceprezes Stowarzyszenia Bezpieczny Region Słupski.

Policjanci ze słupska podkreślają także, że to pożyteczna inicjatywa:
– Pomysł połączenia sportu z nauką o zasadach bezpiecznego poruszania się po mieście czy udzielania pierwszej pomocy uważamy za trafiony. W akcji uczestniczą nie tylko policjanci i przedstawiciele stowarzyszenia, ale i chętni do pomocy organizacyjnej wolontariusze – mówi podkomisarz Wojciech Bugiel, z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji słupskiej Komendy Miejskiej.

Tegorocznym zwycięzcą Turnieju Prewencja ale inaczej zostało gimnazjum nr 3 w Słupsku II miejsce przypadło Gimnazjum Nr 2 , a III zajęli uczniowie z Gimnazjum Nr 4 także ze Słupska .Pozostałym uczestnikom gratulujemy.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz