Nowe parkingi rowerowe dla mieszkańców Gdyni

28 maja 2014r. | Drukuj

Kolejne udogodnienie dla gdyńskich rowerzystów. Przy ważnych węzłach przesiadkowych i w atrakcyjnych turystycznie miejscach Gdyni powstały parkingi rowerowe.

fot. Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski

fot. Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski

To część projektu Rozwój komunikacji rowerowej aglomeracji trójmiejskiej współfinansowanego z funduszy unijnych. Parkingi są zadaszone, funkcjonalne i – co bardzo istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa – wszystkie są objęte systemem monitoringu. Cztery z nich powstały przy ważnych węzłach komunikacyjnych w pobliżu stacji Szybkiej Kolei Miejskiej: Chylonia, Grabówek, Wzgórze św. Maksymiliana i Orłowo. Pozostałe zainstalowano w popularnych miejscach spacerów: przy bulwarze Nadmorskim, Centrum Kwiatkowskiego, w Babich Dołach i przy promenadzie Marysieńki w Orłowie.

Każdy z parkingów wyposażono w tablicę informacyjną z mapką ścieżek rowerowych oraz instrukcjami, w jaki sposób odpowiednio przypiąć rower do stojaka. Jak bowiem pokazują statystyki, prawie 90% właścicieli używa do tego celu zwykłej linki, z którą nawet średnio doświadczony złodziej łatwo się upora.

Oprócz parkingów rowerowych, w mieście stanęło też wiele pojedynczych stojaków, głównie w okolicach szkół i przedszkoli. Zależy nam na tym, by od najmłodszych lat tworzyć nawyk jeżdżenia na rowerze. Mamy nadzieję, że zachęcimy również rodziców, by – jeśli to możliwe –  zrezygnowali z podwożenia dziecka autem pod same drzwi, a zamiast tego – pojechali z nim na rowerze, a jeśli jest starsze – zmobilizowali do samodzielnej jazdy. Stojaki dostają wszystkie placówki, które wyraziły zainteresowanie i mają możliwość ich montażu w miejscach łatwo dostępnych, wygodnych i bezpiecznych – mówi Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, pełnomocnik prezydenta Gdyni do spraw komunikacji rowerowej.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz