Skromna frekwencja wyborcza - GazetaKaszubska.pl

Skromna frekwencja wyborcza

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za nami. Na Pomorzu zdecydowany sukces odniosła Platforma Obywatelska. W skali kraju martwi zaledwie 23,27 % frekwencja wyborcza. Trzy czwarte Polaków nie głosowało!
Skromna frekwencja wyborcza Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
26 maja 2014r.

Po raz trzeci Polacy wybierali swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Reprezentacja polska liczy 51 europosłów. Wyborcy zagłosowali na dwie największe partie polityczne – PO i PiS. Naturalnie na Pomorzu wyraźny sukces odniosła Platforma Obywatelska. Można wyrazić nadzieję, że w sprawach najważniejszych dla Polski – PO i PiS będą ze sobą współpracowały. Bowiem dobro Rzeczypospolitej jest najważniejsze!

Smuci niska frekwencja wyborcza w Polsce na poziomie 23,27 %. Dobrze, że u nas na Pomorzu lepiej zdaliśmy egzamin z sztuki wyborczej. Niestety w całym kraju ponad 3/4 wyborców nie skorzystało z najważniejszego przywileju w demokracji. Aby współdecydować o losach Europy, powinniśmy dać lepsze świadectwo z realizacji aktu wyborczego.

Dzisiaj trzeba nade wszystko podziękować naszym Rodakom, którzy świadomie i z przekonaniem wybierali europosłów. Pomorzanie całkiem dobrze zdali egzamin z demokracji. Na mapie współczesnej Polski Pomorze jest jasną krainą nadziei. Korzystam tu i ja z okazji, aby podziękować tym Wszystkim, którzy osobiście mi zaufali. Bardzo dziękuję za każdy głos.

Jan Kulas


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: , ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz