Poszukiwany trzema listami gończymi wreszcie wpadł

22 maja 2014r. | Drukuj

Dzisiejszej nocy w Lęborku został zatrzymany mężczyzna, jak się okazało poszukiwany trzema listami gończymi. Przed ujęciem prowadził pojazd bez uprawnień i pod wpływem alkoholu.

KPP Lębork

KPP Lębork

W nocy podczas patrolu lęborscy policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się kierowce fiata, w związku z czym postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna na początku nie reagował na sygnały policjantów nakazujące mu zatrzymanie pojazdu, natomiast gdy już się zatrzymał, otworzył drzwi i zaczął uciekać. Został zatrzymany w piwnicy bloku, w którym wynajmował mieszkanie.

W tym samym czasie drugi patrol, który został wezwany na miejsce, gdzie mężczyzna opuścił pojazd, ustalał z pozostawioną w aucie pasażerką dane personalne i powód niewłaściwego zachowania kierowcy. Okazało się, że mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu we krwi oraz prowadził auto nie posiadając prawa jazdy. Kobieta za podanie fałszywych danych osobowych oraz udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień do kierowania została ukarana mandatem w wysokości 800 zł.

Zatrzymany w pościgu mężczyzna został przewieziony do komendy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany trzema listami gończymi celem osadzenia w zakładzie karnym za włamania i kradzieże.

Poszukiwany, zatrzymany przez policjantów mężczyzna, podejrzewany o kierowanie pojazdu pod wpływem alkoholu, jeszcze dzisiaj zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz sądowy kierowania pojazdami. Po wykonaniu czynności zatrzymany zostanie przewieziony do zakładu karnego, w związku z decyzją sądów, które wydały za nim trzy listy gończe.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz