Młodzież zorganizowała debatę „Masz głos, masz wybór” - GazetaKaszubska.pl

Młodzież zorganizowała debatę „Masz głos, masz wybór”

Wyborami do Parlamentu Europejskiego coraz bardziej interesuje się młodzież. To dobry znak, bowiem młodzież jest naszą nadzieją na przyszłość. Ostatnio na Powiślu, w Sztumie młodzież zorganizowała debatę przed wyborami do Parlamentu Europejskiego pt. „Masz głos, masz wybór”. W debacie wzięli udział przedstawiciele 5 komitetów wyborczych, w tym w imieniu KW PO niżej podpisany.
Młodzież zorganizowała debatę „Masz głos, masz wybór” Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
17 maja 2014r.

W Sztumskim Centrum Kultury zorganizowana młodzież (Młodzieżowa Grupa Działania, Młodzieżowa Rada Miasta) przepytywała kandydatów do Parlamentu Europejskiego (PE) w następujących kwestiach: 1. Z czego wynika niska frekwencja w poprzednich wyborach do PE?, 2. Jakie kwalifikacje i doświadczenie mają obecnie kandydaci?, 3. Z jakim programem występują kandydaci w tych wyborach?, 4. W jakich zamierzają pracować komisjach parlamentarnych?, 5. Jak zapatrują się kandydaci na reformę głównych instytucji Wspólnoty Europejskiej?, 6. W jakim stopniu należy zmienić Pakiet klimatyczny?, 7. Jak zapobiegać dalszej emigracji polskiej młodzieży?, 8. Jak obecnie przekonać społeczeństwo, że w tych wyborach naprawdę warto wziąć udział?

Cennym uzupełnieniem debaty z kandydatami do PE były wolne głosy z sali. Okazało się, że pytań było wiele. Wszyscy kandydaci do PE za rzeczowość, takt, kulturę osobistą oraz dobre przygotowanie fachowe, otrzymali brawa od zebranej młodzieży i ich nauczycieli. Niewątpliwie takie debaty pogłębiają stan wiedzy i świadomości, i na pewni przysłużą się zwiększeniu frekwencji wyborczej!

Jan Kulas


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: , ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz