Podejmij europejskie wyzwanie rowerowe

06 maja 2014r. | Drukuj

Z początkiem maja wystartowała europejska rywalizacja rowerzystów. Obok miłośników jednośladów między innymi z Rzymu, Kłajpedy, Bolonii, Warszawy czy też Bristolu w „European Cycling Challenge” uczestniczy Gdynia. Po pięciu dniach nasze miasto jest na czwartej pozycji wśród 32. uczestników.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

– W trwającym do końca miesiąca wydarzeniu, uczestniczące w konkursie miasta rywalizują ze sobą w liczbie przejechanych na rowerze kilometrów. Aby dołączyć do zabawy wystarczy zapisać się poprzez aplikację Endomondo i zainstalować ją na swoim smartfonie – zachęca Dorota Gajda z ZDiZ Gdynia. – Do łącznego dystansu na koncie miasta doliczane są wszystkie podróże wykonane rowerem, np. na trasie: dom-praca, dom-szkoła, po zakupy, lub w celach rekreacyjnych. Treningi sportowe nie będą jednak brane pod uwagę. Co ważne, liczone są tylko kilometry przejechane na terenie Gdyni. Zatem jeśli ktoś jedzie z Rumi do Sopotu, to zaliczona zostanie tylko część trasy w granicach naszego miasta  – dodaje Gajda.

Do rywalizacji włączyć się mogą także mieszkańcy sąsiednich miast, ale dojeżdżający do Gdyni np.: do pracy. Jeśli jest to podróż łączona, czyli część trasy pokonujemy środkami komunikacji miejskiej a część jednośladem, zaliczony zostaje tylko ten drugi etap.

W poprzednich edycjach European Cycling Challenge udział wzięły między innymi Padwa (Włochy), Rimini (Włochy), Lile (Francja), Utrecht (Holandia) czy Dublin (Irlandia). European Cycling Challenge organizowany jest w ramach projektu CIVITAS [email protected]

Więcej informacji można znaleźć na www.mobilnagdynia.pl


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz