Powalczą o tytuł Mistrza Kulinarnego ZKP

05 maja 2014r. | Drukuj

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie przygotowało dla wielbicieli sztuki kulinarnej prawdziwą gratkę. W Garczu odbędzie się promocja książki kucharskiej oraz kulinarna bitwa oddziałów ZKP. 

mat. prasowe

mat. prasowe

Wkrótce w ofercie Wydawnictwa pojawi się książka kucharska z tradycyjnymi przepisami potraw kaszubskich autorstwa Zyty Górnej – prezeski Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego. 7 maja w karczmie Krzëwi Róg w Garczu odbędzie się impreza promująca publikację. Podczas wydarzenia będzie też miał miejsce pojedynek kulinarny pomiędzy trzema oddziałami ZKP, reprezentującymi północne, południowe i centralne Kaszuby. O zwycięstwo walczyć będą oddziały z Jastrzębiej Góry, Brus oraz Chmielna.

3-osobowe drużyny będą musiały przygotować kilka potraw z książki kucharskiej pani Zyty. Jury, w skład którego wejdą kuchmistrzynie ze Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego, oczywiście z autorką publikacji na czele, ocenią efekty pracy uczestników konkursu.

W programie imprezy nie tylko bitwa kulinarna, ale też gotowanie na żywo z transmisją na ekrany LCD oraz degustacja potraw kaszubskich, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Ponadto uczestnicy wydarzenia otrzymają po darmowym egzemplarzu książki kucharskiej „Smaki Kaszub”. Początek imprezy o godzinie 17.30.


Opublikowano w: KartuzyNasze KaszubyRegionWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz