Zakończył się Turniej Wiedzy o Słupsku, Konstytucji 3 Maja oraz Unii Europejskiej

30 kwietnia 2014r. | Drukuj

Niezwykle emocjonujący przebieg miał finał XXX Turnieju Wiedzy o Słupsku i Konstytucji 3 Maja oraz Unii Europejskiej. W ostatnim etapie konkursu zmierzyły się reprezentacje Gimnazjum nr 2 i nr 5 ze Słupska. Losy finału ważyły się do ostatniej chwili. Ostatecznie zwyciężyła ekipa z „piątki”.

fot. SOK

fot. SOK

Finał od początku był bardzo wyrównany, żadna z ekip nie pozwalała swoim przeciwnikom na uzyskanie przewagi większej niż 1 punkt. Po czterech seriach pytań na tablicy wyników widniał remis i o zwycięstwie miał zadecydować ostatni, najbardziej ryzykowny etap, w którym można było najwięcej zyskać i zarazem najwięcej stracić, bowiem za złe odpowiedzi drużyna traciła punkt. Gimnazjum nr 5 podjęło ryzyko zgłaszając się do odpowiedzi jeszcze przed usłyszeniem pełnej treści pytania, zyskując tym samym cenną przewagę. Wprawdzie ekipa z „dwójki”, rzutem na taśmę, zdołała odpowiedzieć na dwa finałowe pytania, jednak wystarczyło to tylko do remisu. Taki wynik premiował Gimnazjum nr 5, który miało lepszy wynik w półfinale konkursu i to „piątka” zwyciężyła w jubileuszowym Turnieju Wiedzy o Słupsku i Konstytucji 3 Maja oraz Unii Europejskiej.

Za zwycięstwo drużyna Gimnazjum nr 5 w składzie: Milena Karnicka, Krzysztof Misan, Katarzyna Racka otrzymała Puchar Prezydenta Miasta Słupska, 600 zł oraz nagrody książkowe dla uczestników i opiekunów naukowych. Gimnazjum nr 2 w składzie: Aleksandra Łach, Dominik Soroka, Eryk Szempliński za drugie miejsce otrzymało 400 zł i nagrody książkowe. Nagrodę Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego za największą ilość punktów w Półfinale otrzymały Aleksandra Łach i Dominik Soroka.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz