Historyczna wizyta Prezydenta Komorowskiego w Pelplinie - GazetaKaszubska.pl

Historyczna wizyta Prezydenta Komorowskiego w Pelplinie

„Gazeta Kaszubska” już wstępnie odnotowała wizytę Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Pomorzu. Jej punktem kulminacyjnym była wizyta w centrum Diecezji Pelplińskiej.
Historyczna wizyta Prezydenta Komorowskiego w Pelplinie Jan Kulas
 
Członek Rady Naczelnej ZKP, były poseł RP trzech kadencji.
30 kwietnia 2014r.

Już wcześniej media lokalne informowały o związkach rodzinnych matki Prezydenta RP z gminą Pelplin (Rożental). W Pelplinie na Prezydenta RP oczekiwały władze samorządowe i kościelne na czele z biskupem diecezjalnym Ryszardem Kasyną. Mocą postanowienia Prezydenta RP zespół katedralno-pocysterski w Pelplinie zaliczono do „Pomników historii”. Aktualnie na liście tej znajduje się 51 zabytków najwyższej klasy w Polsce.

Drugim wymiarem wizyty Prezydenta RP w Pelplinie były spotkania z włodarzami Pomorza i spontaniczne rozmowy z mieszkańcami. B. Komorowski nie ukrywał swoich rodzinnych związków z Pomorzem. Znalazł też czas na zwiedzenie monumentalnej Katedry Pelplińskiej.

Przed odjazdem Prezydent rozmawiał ze zwykłymi ludźmi. Ludzi ujmowała jego przyjazna, życzliwa i pogodna postawa. Takiej wizyty „Głowy państwa” w dziejach Diecezji Pelplińskiej jeszcze nie było.

Jan Kulas


Opublikowano w: Komentarze i opinie
Tagi: , ,
 
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz