Zostań magistrem, doktorem lub profesorem kolarstwa!

25 kwietnia 2014r. | Drukuj

KaszebeRunda – największa impreza kolarska dla amatorów w Polsce obchodzi w tym roku swój jubileusz. Z tej okazji 10 edycja KaszebeRunda odbędzie się w specjalnej formule akademickiej. 

mat. prasowe

mat. prasowe

25 maja blisko 1000 uczestników tej kultowej imprezy będzie zdawać ”kolarskie egzaminy” na trzech dystansach: 65, 120 i 225 km, tak aby na mecie w Kościerzynie otrzymać jeden z tytułów naukowych: magistra, doktora lub profesora kolarstwa. Szczególne wyróżnienie w postaci tytułu Doctora Honoris Causa będą mogli odebrać uczestnicy, którzy przejechali przynajmniej 8 z 10 dotychczasowych KaszebeRunda.

Trasa kolarska rozciąga się po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej ze startem i metą w Kościerzynie. Formuła maratonu pozwala każdemu poczuć się zwycięzcą nad dystansem i jest niecodzienną szkołą charakteru. Nie ma ostatecznej klasyfikacji wyników, ani pojedynczego tryumfatora. Na kaszubskie drogi organizatorzy zapraszają amatorów kolarstwa i turystyki rowerowej. Nieważne na jakim rowerze jeździsz, ważne że ustanowisz swój własny rekord!

– Każdy, kto dojedzie do mety, będzie znał swój czas, by za rok być jeszcze lepszym. Priorytetem jest atrakcyjna, doskonale oznakowana trasa pozwalająca bić własne rekordy – mówi organizator i pomysłodawca maratonu Andrzej Gołębiowski.

mat. prasowe

mat. prasowe

Niepowtarzalną atrakcją maratonu są specjalne regionalne bufety kolarskie organizowane przez mieszkańców miejscowości, gdzie pojawią się kolarze. Każdy cyklista biorący udział w KaszebeRunda będzie mógł spróbować przysmaków przygotowanych specjalnie dla nich przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Większość produktów przygotowywana jest domowym sposobem gwarantującym niepowtarzalny smak i świeżość. Tradycja, humor, kaszubski folklor i gościnność, tego również nie zabraknie na maratonowych przystankach.

– Formuła maratonu jest unikatowa, nie tylko w skali naszego kraju, ale także w kontekście europejskim. – podkreśla Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. – Na mecie na każdego uczestnika czeka nie tylko medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, ale także masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

Gospodarze: Miasto Kościerzyna, Gmina Stężyca, Gmina Sulęczyno, Gmina Brusy, Gmina Studzienice. Sponsorzy: Stena Line, Euro-Car. Partner Akademicki: AWFiS w Gdańsku. Partnerzy medialni: trójmiasto.pl, biznesnafali.pl, bikeworld.pl, Radio Gdańsk, Radio Kaszebe. Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Burmistrz Miasta Kościerzyna, Rektor AWFiS w Gdańsku. Ambasadorzy: Iwona Guzowska, Aleksandra Kobielak, Leszek Blanik, Adam Korol.

Stowarzyszenie RowerOver jest organizatorem kolarskich imprez rekreacyjno-sportowych w woj. pomorskim i południowej Szwecji, między innymi: KaszebeRunda, Żuławy Wkoło,  Kociewie Kołem, Wejherovia Velo, Cartusia MTB, Karlskrona Bike Marathon, a także triathlonu „Kartuska Masakra”. W 2013 r. Stowarzyszenie RowerOver zorganizowało Cyklo Gdynia – wyścig kolarski dla zawodowców i amatorów ze startem i metą w centrum Gdyni, z udziałem Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia oraz wszystkich polskich zawodowych grup kolarskich. Więcej informacji na stronie: www.RowerOver.pl


Tagi: , , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz