Powstaje Szlak Żelaznej Kurtyny

24 kwietnia 2014r. | Drukuj

„Szlak Żelaznej Kurtyny” to międzynarodowy projekt utworzenia szlaku turystycznego wzdłuż granic dawnego Układu Warszawskiego. Będzie on przebiegał także przez Pomorze i Kaszuby – zapewnia senator Kazimierz Kleina, który wziął udział w dwudniowej konferencji w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Fot. GK

Fot. GK

W Warszawie odbyło się spotkanie rozpoczynające projekt współpracy kilkunastu organizacji turystycznych z Europy, który dotyczy promocji międzynarodowego szlaku turystycznego EuroVelo 13 (Ev13). To szlak rowerowy i pieszy biegnący od Morza  Czarnego do Morza Barentsa. Jest to zarazem  jeden kilkunastu paneuropejskich szlaków rowerowych, którym patronuje Europejska Federacja Cyklistów we współpracy z Komisja Europejską.

– Ideą szlaku EV13 jest promowanie aktywnej turystyki w kontekście historycznym – zachowania pamięci i proliferacji wiedzy o podziale Europy w czasie Zimnej Wojny – mówi Adam Bodor z ECF (European Cyclists’ Federation),  który będzie pełnił rolę głównego koordynatora projektu.

Fot. GK

Fot. GK

W dwudniowej konferencji w  Ministerstwie Sportu i Turystyki wzięła udział  Katarzyna Sobierajska – wiceminister resortu,  która opowiedziała o zaangażowaniu i działaniach Ministerstwa w zakresie popularyzacji turystyki rowerowej, w tym w szczególności  promocji 6 szlaków EuroVelo przebiegających przez teren naszego kraju. Senator Kazimierz Kleina – Wiceprezes Zrzeszenia Kaszubko-Pomorskiego wsparł ideę „Szlaku Żelaznej Kurtyny” jako narzędzia promocji Pomorza do uprawiania aktywnej turystyki i tym samym wspierania rozwoju gospodarczego regionu – zwłaszcza z perspektywy małych i średnich przedsiębiorstw oraz przeciwdziałania bezrobociu – jak powiedział.  

W spotkaniu wziął udział także Michael Cramer , członek Parlamentu Europejskiego oraz pomysłodawca i inicjator „Szlaku Żelaznej Kurtyny”.


Opublikowano w: PolecaneWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz