Światowy Dzień Książki w gminie Główczyce

24 kwietnia 2014r. | Drukuj

23 kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki w gminie Główczyce, w parku wiejskim zostało zorganizowane spotkanie z uczniami klas trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Organizatorem wydarzenia była Publiczna Biblioteka w Główczycach wspierana przez miejscowy ośrodek kultury.

IMG_7714

fot. Bogusław Chyła

Czytano wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy, dzieci odpowiadały na związane z nimi pytania, tańczyły i śpiewały. Zarówno chłopcy jak i dziewczynki aktywnie uczestniczyli w zabawie dotyczącej wiersza Juliana Tuwima Dwa Michały naśladując postaci z wiersza. Dużą przyjemność dzieciaczkom sprawiło malowanie obrazów kredą po chodniku, których tematem były postacie i przedmioty z bajek. Odbyło się także losowanie wierszyków o zwierzętach. Każde dziecko wylosowało karteczkę z wierszem, który następnie czytało całej grupie.

Dzieci pytane o to czy takie spotkania są potrzebne jednogłośnie odpowiadały – tak. Na koniec spotkania zostały obdarowane drobnymi upominkami: zakładkami do książek, obrazkami do pokolorowania, jak również słodkościami. Dzieciom podobało się zarówno spotkanie jak również możliwość czytania książek na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni. Zadeklarowały również odwiedzenie biblioteki w najbliższym czasie.

Tekst: Joanna Doba, zdjęcia: Bogusław Chyła

Galeria


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze