Donald Tusk: Miejsce Polski jest na politycznym Zachodzie

14 kwietnia 2014r. | Drukuj

12 kwietnia w Hali 100-lecia w Sopocie odbyła się konwencja wyborcza Platformy Obywatelskiej na której zostali zaprezentowani kandydaci tej partii do Parlamentu Europejskiego. W konwencji udział wzięło ponad tysiąc działaczy partii rządzącej.

fot. Silvester Pucher

fot. Silvester Pucher

– Miejsce Polski jest na politycznym Zachodzie, a nie na politycznym Wschodzie Europy i każdy kto działa na rzecz rozmontowywania UE działa przeciwko bezpieczeństwu Polski – mówił premier w wystąpieniu na konwencji Platformy Obywatelskiej w Sopocie.

Donald Tusk rozpoczął swoje wystąpienie od przypomnienia pierwszego zjazdu Solidarności w 1981 roku i przemówienia, które wygłosił wówczas Jerzy Buzek. „Już wtedy czuliśmy ten dreszcz na plecach, kiedy prowadzący obrady czytał słowa, które były przesłaniem do ludzi pracy w Europie Wschodniej /…/ Wywarły one wielkie wrażenie na całym świecie” – podkreślił Donald Tusk. „Przypominam te słowa, bo wtedy po raz pierwszy w debacie publicznej pojawił się nowy akcent geopolityczny, dokładnie wtedy Polacy zaczęli zastanawiać się nad kluczowym dla Polski problemem: czy możliwa jest Polska bezpieczna, niepodległa, czy możliwy jest ten kawałek świata bez wojny”, wspominał premier.

Pomorską listę PO do PE otwiera Janusz Lewandowski. Pozycja druga należy do Henryki Krzywonos-Strycharskiej. Trzecie miejsce zajmuje Jan Kozłowski. Na czwartym miejscu znajduje się Beata Chrzanowska. Piąte miejsce zajmuje Ryszard Świlski. Jolanta Leszczyńska znajduje się na pozycji szóstej. Siódme miejsce należy do Łukasza Grzędzickiego. Na pozycji ósmej znajduje się Katarzyna Rogowiec. Jan Kulas znajduje się na pozycji dziewiątej. Listę zamyka Jarosław Wałęsa, który znajduje się na pozycji dziesiątej.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w 28 państwach członkowskich UE. Zostały przewidziane na okres od 22 do 25 maja. W ich wyniku zostanie wybranych 751eurodeputowanych. Polacy pójdą do urn 25 maja i wybiorą 51 przedstawicieli.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz