„Tu i teraz” – wystawa fotografii Dominika Windorpskiego

10 kwietnia 2014r. | Drukuj

14 kwietnia o godz. 13.00 w Galerii Akademickiej Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ul. Bohaterów Westerplatte 63 zostanie otwarta wystawa fotografii Dominika Windorpskiego „Tu i teraz”. Autor jest studentem AP oraz wieloletnim uczestnikiem zajęć w Pracowni Fotografii Cyfrowej i Analogowej SOK. Wystawa będzie czynna do 28 kwietnia.

fot. Dominik Windorpski

fot. Dominik Windorpski

Na wystawie prezentowane są 24 prace w technice: kolorowej, czarno-białej oraz w sepii. Większość zdjęć skupia się na przyrodzie otaczającego nas świata. Autor preferuje szczegół ponad szeroki plan stąd obecność makrofotografii. Fotografia Dominika Windorpskiego to zarówno efekt poszukiwań, jak i poszukiwanie samo w sobie. Każde ujęcie to próba wejść w głąb rzeczywistości, zniwelowania dystansu pomiędzy podmiotem i przedmiotem, a zarazem uchwycenia przyrody w momencie, gdy objawia się jej piękno.

Dominik Windorpski – fotograf, student Akademii Pomorskiej w Słupsku. Swoją przygodę z fotografię rozpoczął i kontynuuje pod okiem Jadwigi Girsy-Zimnej z Pracowni Foto SOK. Od lat związany ze Słupskim Ośrodkiem Kultury, gdzie – swoim aparatem – wspiera działania różnych polach aktywności. Należy do grypy promocyjnej działającej przy AP, gdzie przygotowuje dokumentacje fotograficzną. Jego prace prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych, jest ponadto laureatem wielu konkursów w Polsce i za granicą.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze