Zmodernizowane banknoty już w obiegu

07 kwietnia 2014r. | Drukuj

W dniu dzisiejszym Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu pierwsze banknoty ze zmodernizowanymi zabezpieczeniami. Na razie wyłącznie banknot o nominale 200 zł pozostaje bez zmian.

www.nbp.pl

www.nbp.pl

Zmienione banknoty o nominałach 10, 20, 50 i 100 zł trafiły do obiegu w ramach standardowych operacji zasilania banków komercyjnych w gotówkę. Zastąpią wycofywane z obiegu banknoty zniszczone lub uszkodzone. Wszystkie dotychczas używane banknoty są ważne bezterminowo.

www.nbp.pl

www.nbp.pl

Projekty graficzne zmodernizowanych banknotów nie zostały zmienione. Zastosowano jednak nowe zabezpieczenia, które powodują, że różnica pomiędzy banknotami nowej i dotychczasowej emisji są widoczne. Najważniejsze zmiany na zmodernizowanych banknotach to odkryte pole znaku wodnego, wprowadzenie farby opalizującej i ulepszone zabezpieczenie recto-verso. Banknot o nominale 200 złotych na razie nie zostanie zmieniony.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz