Łajba 2014. Moc muzyki szantowej

31 marca 2014r. | Drukuj

29 marca w Słupskim Inkubatorze Technologicznym odbył się XVIII Festiwal Piosenki Marynistycznej „Łajba 2014” propagujący tradycje marynistyczne. Festiwalowi towarzyszyły dwa ogólnopolskie konkursy: plastyczny i dziennikarski.

fot. Beata Grądzka

fot. Beata Grądzka

Głównym organizatorem „Łajby 2014” była Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przyszpitalnymi nr 9 im. kmdr. por. Stanisława Hryniewieckiego w Słupsku. Współorganizatorem Festiwalu była Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego. Festiwalowi patronował senator RP – Kazimierz Kleina oraz kapitan żeglugi wielkiej Andrzej Królikowski – prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej.

Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonał dyrektor SP 9 w Słupsku – Paweł Dajer. Podczas uroczystości wręczenia nagród laureatom Festiwalu oraz nagrodzonym w towarzyszących „Łajbie”: XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i XIII Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim o „Laur Słupskich Kotwic”, głos zabrał senator Kazimierz Kleina, który podkreślił wagę pielęgnowania i propagowania tradycji związanych z naszym nadmorskim regionem oraz komandor porucznik Marek Padjas – wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej, który zwrócił uwagę na wysoki poziom uczestników Festiwalu i zaangażowanie, jakie włożyli w przygotowanie swoich prezentacji.

Eliminacje konkursowe Festiwalu Piosenki Marynistycznej rozstrzygnięte zostały w dwóch kategoriach: soliści i zespoły. 17 wykonawców ze szkół podstawowych ze Słupska, Ustki, Zaleskich, Wytowna, Kobylnicy, Pobłocia i Główczyc oceniało jury w składzie: przewodnicząca – Anna Chodyna-Erbel, członkowie: Piotr Merecki, Bartosz Kieresiński, Krzysztof Plebanek, sekretarz – Angelika Kujawska-Kożuchowska.

W kategorii solistów III miejsce zajęła Roksana Białek z Centrum Kultury Gminy w Ustce, przygotowana przez Zorzę Sędzicką. II miejsce przypadło Roksanie Garbolińskiej ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich, przygotowanej przez Mariolę Wólczyńską, a I miejsce zajęła Julia Kuśmierek ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, przygotowana przez Joannę Janulewicz-Nyc. Nagrodą za I miejsce dla solisty był rejs na Bornholm ufundowany przez Kołobrzeską Żeglugę Pasażerską.

W kategorii zespołów III miejsca nie przyznano, II miejsce zajął zespół Do-Re-Mi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku, przygotowany przez Monikę Muszyńską i Alicję Skrzypińską. I miejsce w tej kategorii zajął zespół Ostinato ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 w Słupsku, przygotowany przez Grzegorza Uszkiewicza. Za zdobycie I miejsca zespół Ostinato wygrał Rejs po Bałtyku ufundowany przez prezesa Ligi Morskiej i Rzecznej, kapitana żeglugi wielkiej Andrzeja Królikowskiego. Za zajęcie II miejsca zespół Do-Re-Mi wygrał Rejs po Bałtyku statkiem hydrograficznym Marzenka oraz puchar – nagrody ufundowane przez dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, Tomasza Bobina. Jury przyznało też wyróżnienia, które otrzymali: Julia Wałcerz reprezentująca Wiejski Dom Kultury w Pobłociu, zespół Tęcza ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, zespół Urwisy za Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupsku oraz zespół Mini Wiolinki ze Szkoły Podstawowej w Zaleskich.

Podczas uroczystego finału Festiwalu uhonorowano statuetkami, nagrodami rzeczowymi i dyplomami laureatów XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego i XIII Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego o „Laur Słupskich Kotwic”. W konkursie plastycznym każdy wyróżniony i nagrodzony uczestnik otrzymał kalendarz z pracami plastycznymi wykonanymi przez laureatów. W konkursie dziennikarskim nagrodą specjalną był cyfrowy aparat fotograficzny, ufundowany przez „Przegląd Obrony Cywilnej”.

Ogółem we wszystkich konkursach związanych z „Łajbą 2014” udział wzięło 536 uczniów.

Galeria

fot. Beata Grądzka


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz