Wystawa malarstwa Mieczysława Bednarskiego

26 marca 2014r. | Drukuj

3 kwietnia 2014 roku o godz. 17.00 zapraszamy do podziemi Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku na wernisaż malarstwa Mieczysława Bednarskiego. Wystawa będzie czynna do końca kwietnia.

mat. prasowy

mat. prasowy

Mieczysław Bednarski – urodzony w roku 1956 w Słupsku, sztuką malarską interesował się właściwie od zawsze. Swoje pierwsze obrazy zaczął tworzyć w latach siedemdziesiątych. Jednak szarość i beznadzieja stanu wojennego, spowodowały, że stracił inspirację i zarzucił swą pasję. Trzy lata temu wrócił do niedokończonych blejtramów. Farby, sztalugi i przede wszystkim autor, ponownie zagościli w pracowni.

Maluje głównie pejzaże, bo jak sam przyznaje, odczuwa głęboką potrzebę opowiadania językiem obrazu o swoich spostrzeżeniach i doświadczeniach życiowych. Prace autora choć pełne nostalgii i zadumy, wyrażają radosną refleksję o pięknie otaczającego świata.

Prezentowana ekspozycja jest pierwszą indywidualną wystawą autora.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaSłupsk
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz