Mieszkańcy Ustki mają swojego bohatera

20 marca 2014r. | Drukuj

Marek Wasiluk narażając zdrowie wybawił z opresji dwie napadnięte kobiety. Mężczyzna obezwładnił napastnika, który zaatakował w sklepie ekspedientki. Choć w środę bohater przyjmował gratulacje od policji, niestety dalej musi być czujny. Kilka godzin po napadzie, przestępca został bowiem wypuszczony z aresztu.

fot. GK

fot. GK

Do napadu doszło późnym wieczorem w tym osiedlowym sklepie w centrum Ustki. 32-letni mężczyzna po zrobieniu w sklepie zakupów podszedł do kasy i zaatakował paralizatorem ekspedientkę.

– Zaczął uderzać mnie paralizatorem w szyję i twarz. Usiłowałam zamknąć kasę żeby nie ukradł pieniędzy.  Byłam przerażona wzywałam pomocy – mówi Agnieszka, sprzedawczyni. – Do tej chwili słyszę przerażający krzyk mojej koleżanki wzywającej pomocy. Na samo wspomnienie włos jeży mi się na głowie – dodaje Elżbieta, jej koleżanka.

Gdy napastnik usiłował obezwładnić paralizatorem drugą sprzedawczynie pojawił się ich wybawca.

– Jestem rybakiem. Wracałem z morza i w drodze do domu postanowiłem wstąpić do sklepu. Na dworze było ciemno a w sklepie jasno, napastnik nie widział więc że zbliżam się do drzwi, a ja mogłem obserwować całe zdarzenie. Natychmiast wszedłem do sklepu i rzuciłem się na tego mężczyznę – opisuje zdarzenie Marek Wasiluk.

Pan Marek obezwładnił napastnika i wezwał policje. Jego odwaga zrobiła wrażenie nawet na doświadczonych policjantach, którzy wręczyli bohaterowi pamiątkowy medal.

– Rybacy to bez wątpienia ludzie odważni i z silnym charakterem. Pan Marek to udowodnił. Jestem pod wrażeniem jego odwagi. Narażając własne zdrowie bez wahania rzucił się na uzbrojonego i bardzo brutalnego przestępcę – mówi podkom. Robert Czerwiński, rzecznik policji w Słupsku.

Przekazany w ręce policji napastnik był już wielokrotnie karany za włamania i kradzieże. Niestety ku przerażeniu napadniętych ekspedientek po kilku godzinach sprawca brutalnego napadu został zwolniony z aresztu. Zastosowano wobec niego jedynie dozór policyjny.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze