Biesiadowanie Ukraińsko – Kaszubskie w Popowie

19 marca 2014r. | Drukuj

Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Popowo oraz Niepubliczna Szkoła w Popowie zapraszają na Biesiadowanie Ukraińsko – Kaszubskie. Impreza odbędzie się 22 marca o godz. 16:00.

mat. prasowe

mat. prasowe

W programie warsztaty ludowe dla uczniów, ukraińsko-kaszubski program artystyczny, a także koncert Chóru Pięciolinia z Linii oraz Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lęborska. Organizatorzy zaplanowali także wspólne biesiadowanie – śpiewanie pieśni ukraińskich i kaszubskich i degustację potraw regionalnych.

Projekt zrealizowano w ramach zadania publicznego Powiatu Lęborskiego i wsparciu Stowarzyszenia Rozwój Sołectwa Popowo.


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Żega pisze:

    Podoba mi się taka integracja Kaszubów i bliskich nam Ukraińców, którym przyszło, nie z własnej woli, mieszkać na rdzennie kaszubskich ziemiach. Myślę, że w wyniku tragicznej, powojennej historii, Ukraina przyszła do nas. W tym miejscu wspomnę starszą kobietę, bardzo sympatyczną i serdeczną Ukrainkę, mieszkającą w Lęborku. Oprócz tych dobrych cech, które wymieniłem, pamiętam jej piękny ukraiński śpiew. Tyle było w tym uroku, że trudno zapomnieć chwile spędzone w towarzystwie tej prostej, ale bardzo szlachetnej kobiety. Słowiańscy Kaszubi i słowiańscy Ukraińcy zawsze powinni żyć w przyjaźni.

Dodaj komentarz