Holender oskarżony o zlecenie zabójstw stanął przed sądem

18 marca 2014r. | Drukuj

W słupskim sądzie okręgowym rozpoczął się proces obywatela Holandii, który zlecił zabójstwo słupskiej prokurator i dwóch funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Obcokrajowiec nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

fot. GK

fot. GK

Rozpoczęty przed słupskim Sądem Okręgowym proces o zlecenie zabójstwa kilku osób odpowiedzialnych za prowadzenie jednego śledztwa jest bez wątpienia bezprecedensowy.

Oskarżony holender od kilkunastu lat hodował bydło w podsłupskim Smołdzinie. Trzy lata temu podczas pożaru w jego gospodarstwie okazało się, że w dużej części obór zamiast bydła rosły krzaki marihuany. Siedząc w celi słupskiego aresztu holender postanowił rozprawić się z kilkoma osobami prowadzącymi dochodzenie w tej sprawie. Za pośrednictwem współwięźniów usiłował zlecić zabójstwo słupskiej prokurator i dwóch funkcjonariuszy Centralnego Biura śledczego.

– Z obawy o konsekwencje jakie groziły mu za uprawianie i handel marihuaną, oskarżony przekazał przez współwięźnia gryps, którym zleca zabójstwo pani prokurator i dwóch funkcjonariuszy CBŚ, nieznanej nam osobie – relacjonuje Wojciech Wróbel, prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku.

Oskarżony holender nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Odmówił składania wyjaśnień. Przeczytał jedynie przygotowane wcześniej oświadczenie

– Jest to niemożliwe, abym w warunkach całkowitego odizolowania mógł przygotować zabójstwo trojga śledczych. Zarzuty są nieprawdopodobne i w żadnym wypadku nie mogę się przyznać do przestępstwa – mówił oskarżony.

Holendrowi grozi kara dożywotniego więzienia.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze